UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща хоче збільшити виробництво снарядів калібру 155 мм — Reuters

Польща хоче бути готовою до можливих загроз з боку Росії.

Польща хоче збільшити виробництво снарядів калібру 155 мм, щоб забезпечити достатні запаси на випадок, якщо Росія нападе на НАТО, зазначив високопоставлений польський чиновник. Деякі посадовці НАТО кажуть, що Кремль може бути готовий до нападу на країни НАТО через п'ять-вісім років, коли він відновить свої сили після війни в Україні, інформує Reuters.

"Наша мета — одночасно наповнювати польські склади і досягти повної незалежності у виробництві боєприпасів протягом п'яти-восьми років", — сказав агентству Reuters Мацей Ідзік, член правління державної компанії "Польська група озброєнь".

Читайте також: Збиття російських ракет над Україною та створення нового добровольчого підрозділу: Україна та Польща підписали безпекову угоду

Попит на 155-міліметрові снаряди різко зріс після вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Запаси союзників значно скоротилися, оскільки вони спрямували снаряди в Україну.

Польща також відправила частину своїх артилерійських снарядів калібру 155 мм в Україну. Однак Польща не має можливості повністю виробляти ці снаряди з нуля і натомість збирає їх із придбаних компонентів.

Читайте також: Польща та сусідні з Україною країни "зобов'язані" збивати російські ракети, які можуть увійти в їхній повітряний простір — Сікорський

Ідзік зазначив, що "Польській групі озброєнь" потрібно 24 місяці, щоб запустити виробництво всіх необхідних деталей, і вона має намір випускати близько 100 тисяч снарядів на рік.

"Ціль Польщі, а також Польської групи озброєнь" в цьому контексті, полягає в тому, щоб склади були повні й щоб було достатньо боєприпасів для відсічі ворогу", — повідомив Ідзік, маючи на увазі Росію та її союзників.

Раніше Урсула фон дер Ляєн зазначила, що ЄС не зробив достатньо для збільшення власного виробництва озброєнь. Президент Єврокомісії повідомила, що на початку цього десятиліття Європа мала хибне уявлення про те, що робить достатньо для забезпечення безпеки.