UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція Швеції дозволила проведення демонстрації у Стокгольмі, під час якої можуть спалити Коран

Це ризикує ще більше ускладнити питання ратифікації Туреччиною заявки Швеції на вступ до НАТО.

Поліція Швеції дала дозвіл на проведення невеликої демонстрації біля мечеті у Стокгольмі в середу, 28 червня, організатори якої заявили, що "розірвуть Коран і спалять його". Це може ще більше ускладнити питання вступу Швеції в НАТО, пише Reuters.

Серія протестів у Швеції проти ісламу і за права курдів посилила напруженість країни у відносинах із Туреччиною, чия підтримка необхідна Стокгольму для вступу до НАТО.

Хоча шведська поліція відхилила кілька нещодавніх заявок на проведення демонстрацій проти Корану, суди країни скасували ці рішення, стверджуючи, що вони порушують свободу слова.

У своєму дозволі на проведення демонстрації поліція написала, що хоча вона "може мати зовнішньополітичні наслідки", ризики для безпеки і наслідки, пов'язані зі спаленням Корану, не мають такого характеру, щоб відхилити заявку.

За даними стокгольмської поліції, в демонстрації мали взяти участь лише дві людини, включаючи організатора Салвана Моміку, який в нещодавньому газетному інтерв'ю назвав себе іракським біженцем, що прагне заборонити Коран.

Наприкінці січня Туреччина призупинила переговори зі Швецією щодо заявки на вступ до НАТО після того, як лідер ультраправої політичної партії "Жорстка лінія" Расмус Палудан спалив Коран біля посольства Туреччини в Стокгольмі. Очікується, що Палудан не братиме участь у демонстрації в середу.

Кілька арабських країн, включаючи Саудівську Аравію, Йорданію і Кувейт, також засудили спалення Корану у січні.

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон раніше в середу заявив, що його країна досі хоче приєднатися до НАТО до або на саміті у Вільнюсі наступного місяця, хоча вона не впевнена, що зможе зробити це до того часу.

Читайте також: Туреччина хоче, щоб Швеція видала курдів перед вступом до НАТО – ЗМІ

Швеція та Фінляндія подали заявки на вступ до НАТО на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Фінляндія вже стала членом Альянсу. Тим часом заявку Швеції наразі не ратифікували Туреччина та Угорщина.

Очікується, що Угорщина підтримає вступ Швеції, як тільки Туреччина дасть сигнал про свої наміри, як це було з Фінляндією. Туреччина ратифікувала заявку Фінляндії в березні, але все ще виступає проти вступу Швеції, заявляючи, що Стокгольм переховує членів бойових угруповань, яких вона вважає терористами.