Європейський парламент ухвалив закон, за яким буде відбуватись автоматизований пошук та обмін даними поліцією країн ЄС. Новий закон поліпшить застосування спеціальної системи обміну даними, яка дозволяє правоохоронним органам ЄС користуватись національними базами даних інших держав, якщо у них є систематизовані дані ДНК, відбитків пальців і реєстраційних даних транспортних засобів.
Узгоджені правила розширять категорії даних, для яких можливий автоматичний обмін. Поліцейські зможуть обмінюватись фотобазами та поточними поліцейськими справами. Пошук в усіх категоріях даних щодо зниклих безвісти або ідентифікації людських останків також стануть реальністю, що важливо насамперед для України, особливо, якщо для ідентифікації загиблого може знадобитися інформація про особу, яка є тільки в базах даних країн ЄС.
“Європол тепер також зможе шукати інформацію в національних базах даних для перехресної перевірки, якщо дані отримані з третіх країн. Також дані будуть використані для створення оновленої правоохоронної ІТ-інфраструктури ЄС”, – повідомляє Європарламент.
Відповідні зміни і процеси автоматизації пошуку можуть застосовуватись і щодо громадян України, оскільки ці правила відтепер діятимуть без обмежень для всіх поліцейських підрозділів країн ЄС.
Закон набуде чинності на двадцятий день після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу. Закон розрахований на використання в усіх країнах ЄС.
Європейський парламент підготував новації у санкційній політиці щодо порушення правил дорожнього руху. Об'єднана Європа вперше має намір ухвалити безпрецедентне рішення про централізацію обмежень для водіїв на всій території ЄС. За проєктом, який проходить фінальні стадії обговорень та реалізується у вигляді зміни до європейського законодавства, водії можуть позбавлятись права керування транспортом у всіх країні євроспільноти, якщо вони порушили ПДР в одній з них. На сьогодні позбавлення правил чи обмежувальні санкції в одній країні не діють за межами національних кордонів. тобто водії з франції, який порушив правила і в якого забрали права, може вільно кермувати в Німеччині.