Окрім України, серед можливих організаторів диверсії на "Північних потоках" на дні Балтійського моря фігурувала і Польща, влада якої подібні припущення категорично заперечила. Про це йдеться в публікації The Washington Post.
У публікації йдеться про розслідування, яке здійснює Німеччина. Зокрема слідчі намагаються з’ясувати, яку роль у підриві "Північних потоків" могло зіграти судно "Андромеда", яке, як писали раніше ЗМІ, нібито було орендоване в польської компанії, що належить двом українцям.
"На основі початкових висновків німецького розслідування офіційні особи пошепки говорять про потенційну причетність польського або українського уряду до нападу", – йдеться у публікації.
Співрозмовники WP зазначають, що Польща була серед найбільших критиків "Північних потоків" від початку їхнього створення наприкінці 1990-х років і саме тому могла мати мотив для їх підриву.
Радник президента Польщі з питань зовнішньої політики Марчін Пшидач прокоментував виданню цю версію. Він погодився, що "Андромеда" може бути ключовою в розслідуванні диверсії, але вважає, що цю зачіпку могла підлаштувати РФ. Тому він закликав не робити висновків.
"Це може бути російська гра, в якій винна Польща. Польща не має нічого спільного з цим", – підкреслив він.
Колишні польські урядовці анонімно сказали The Washington Post, що Варшава хоч Варшава була проти купівлі країнами ЄС російського газу, та навряд чи вдалась би до диверсії, яка може призвести до розколу проукраїнського альянсу на Заході.
Нагадаємо, наприкінці вересня 2022 року на трьох із чотирьох існуючих нитках газопроводу "Північний потік" стались витоки. Розслідування показало, що трубопроводи були підірвані підводною вибухівкою, але залишається невідомим, хто стояв за вибухами.
Була теорія, що підірвати газогони могли "проукраїнські диверсанти". Та в НАТО та ЄС не виключають, що диверсія на Nord Stream була здійснена під "фальшивим прапором". А Держдеп США спростував причетність України до цієї диверсії. На думку очільника Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» поява танкера під час вивчення різних аспектів диверсії на путінських потоках непрямо вказує на те, що за диверсією стоять саме росіяни. Більше про це читайте в статті президента Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайла Гончара "Підрив «потоків»: хто автор диверсії на російських газопроводах?".