25 червня у Люксембурзі офіційно стартували переговори про вступ України до Європейського Союзу – з міжурядової конференції сторін. Українську делегацію очолює віцепрем'єр-міністерка України Ольга Стефанішина, а делегацію міністрів від країн ЄС – глава МЗС Бельгії Аджа Лябіб (бельгійське представництво у першій половині 2024 року головує у Раді ЄС).
«Це історичний момент для всіх нас, який знаменує собою нову віху в наших відносинах. Переговори про вступ, які ми починаємо сьогодні, будуть суворими і трудомісткими. Ми впевнені у вашій здатності довести їх до успішного завершення, проявляючи рішучість і самовіддачу. Ми будемо підтримувати вас у ваших зусиллях і з нетерпінням чекаємо моменту, коли зможемо прийняти вас як повноправного члена Європейського Союзу», – заявила на відкритті конференції Аджа Лябіб, повідомило DW.
Перед початком конференції Ольга Стефанішина зазначила, що Україна планує повністю підготуватися до вступу до ЄС до 2030 року, зазначає видання.
Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що після закінчення перемовин про вступ України в Євросоюз до повноправного членства у блоці країні залишаться три кроки:
- отримання висновків Єврокомісії про успішне завершення перемовин та досягнення Україною відповідності критеріям вступу;
- рішення про підписання Угоди про вступ України до ЄС;
- ратифікація Угоди парламентами держав-членів ЄС і набуття Україною повноправного членства в Євросоюзі.
Громадяни України доволі оптимістично налаштовані щодо того, скільки часу знадобиться для вступу нашої держави в Європейський Союз. Сумарно 60,5% учасників соціологічного дослідження ZN.UA, проведеного у співпраці з Центром Разумкова, вважають, що це може статися швидше, ніж за десять років. Детальніше про це пише редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна у статті «Чому українці хочуть до ЄС і що їх найбільше лякає?»