UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламенту Франції не вдалося відправити у відставку уряд Макрона

На тлі негативного ставлення до урядовців, Макрон може змінити Елізабет Борн.

У понеділок, 20 березня, уряд Еммануеля Макрона пережив два вотуми недовіри у французькому парламенті, пише Bloomberg. Голосування відбулося через проштовхування урядом непопулярної пенсійної реформи без голосування в парламенті, що викликало обурення та протести по всій країні.

Під час голосування в нижній палаті парламенту Франції за недовіру уряду Макрона виступили лише 278 депутатів — переважно з числа лівих і ультраправих — з необхідних 287. Друга пропозиція набрала лише 94 голоси.

Висловити недовіру уряду на чолі із Елізабет Берн було запропоновано минулого тижня після того, як у четвер Макрон дозволив використати суперечливий конституційний маневр, який дозволив би оминути голосування в парламенті за законопроект про пенсійну реформу.

Уряд вдався до цього положення після того, як стало ясно, що реформі не вистачає голосів для ухвалення. Якби один із вотумів недовіри був успішним, законопроект був би анульований, а Борн довелося б піти у відставку.

Президент Франції хоче підвищити встановлений законом вік виходу на пенсію з 62 до 64 років. Він стверджує, що робить це, щоб збалансувати рахунки державної пенсійної системи Франції, яка має борги, і привести пенсійний вік у Франції у відповідність до інших європейських країн, таких як Іспанія та Німеччина, де він коливається від 65-67 років.

За даними Консультативної ради з пенсійних питань Франції, без змін у пенсійній системі протягом наступних 10 років щорічний дефіцит становитиме 0,8% ВВП. За словами уряду, підвищення віку до 64 років і збільшення мінімального періоду сплати внесків для отримання повної пенсії до 2030 року усунуть дефіцит системи.

Реформи Макрона ускладнилися після того, як він минулого року втратив абсолютну більшість у нижній палаті парламенту. Його уряд намагався заручитися підтримкою консервативних республіканців, які традиційно підтримували підвищення пенсійного віку, але політики публічно розкритикували реформу після початку протестів у середині січня.

Новий день загальнонаціонального страйку вже призначено на четвер.

Хоча уряд витримав висловлення вотуму недовіри, зараз ширяться припущення, що Макрон захоче замінити прем’єр-міністерку Елізабет Борн.

Згідно з опитуваннями, рейтинг популярності Макрона впав на чотири пункти за місяць до 28 відсотків.