UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ордер на арешт Путіна був дуже чітким і правильним сигналом – глава МЗС Австрії

Австрійський дипломат вважає, що російський президент не залишиться безкарним

Глава МЗС Австрії Александер Шалленберг, який ще у січні закликав Захід «не перегинати ціпок» у протистоянні з Росією, зараз схвалює ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна, виданий Міжнародним кримінальним судом. Про це Шалленберг заявив «Укрінформу» у інтерв’ю від 19 квітня. 

Відповідаючи на питання про перспективи створення Спеціального трибуналу щодо агресії Росії проти України та чи опиниться Путін на лаві підсудних, глава австрійської дипломатії заявив, що жодна сфера російської агресії проти України не має залишитися нерозслідуваною. Шалленберг зазначив, що Австрія входить до тих 43 держав, які передали ситуацію в Україні на розгляд Міжнародного кримінального суду, а також входить до основної групи з понад 30 держав, які зараз працюють над створенням Спеціального трибуналу щодо злочину агресії. 

«На цьому тлі ордер на арешт путіна за звинуваченням у викраденні понад 16 тис. дітей з України до Росії був дуже чітким і правильним сигналом. Я вітаю кожен крок, який допомагає закону торжествувати. Безкарності не повинно бути. Ніхто не може стояти над законом – навіть президент», – заявив Шалленберг.

Дипломат сподівається незабаром побачити результати роботи зі створення Спецтрибуналу й зазначає, що «навіть, якщо правосуддя іноді потребує багато часу, я впевнений, що воно врешті-решт переможе».

Читайте також: Нейтральна Австрія все ще боїться російського ядерного удару: глава МЗС Шалленберг попереджає про ескалацію

Раніше глава МЗС Австрії Шалленберг неодноразово отримував критичну реакцію на свої «нейтральні» заяви від українського МЗС. Глава української дипломатії Дмитро Кулеба заявив, що концепцію австрійського нейтралітету «можна використовувати як виправдання для того, щоб не робити нічого, або робити дуже мало».

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини держави-агресора Марії Львової-Бєлової. Їх мають затримати у країнах, які ратифікували у себе Римський статут. 

Про особливості міжнародного законодавства читайте у статті Еріка Кучеренка «Удар по Кремлю: Що загрожує тим країнам, які відмовляються заарештувати Путіна» на ZN.UA.