UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оборонним компаніям потрібен повний доступ до грошей ЄС, оскільки Путін загрожує Європі — Драґі

Загроза з боку Росії для Європи повинна призвести до серйозного переосмислення європейської оборонної політики.

Маріо Драґі

Маріо Драґі

Європейські оборонні компанії не повинні боятися бюрократичної тяганини, коли вони нарощують виробництво озброєнь, йдеться в новому звіті, з яким ознайомилося Politico. Оскільки повномасштабне вторгнення Росії в Україну триває і має наслідки для європейської безпеки, оборонні компанії континенту повинні мати повний доступ до коштів ЄС, а об'єднання компаній не повинно блокуватися, попри проблеми конкуренції, йдеться в проєкті глави звіту про конкурентоспроможність, підготовленому колишнім прем'єр-міністром Італії Маріо Драґі.

"Оборонно-промислова база ЄС стикається зі структурними проблемами з погляду потужностей, ноу-хау і технологічних переваг. В результаті ЄС відстає від своїх глобальних конкурентів", — застерігає Драґі.

Читайте також: Путін шукає спосіб змусити НАТО заплатити за підтримку України. У FT пояснили, що варто зробити Альянсу

Колишній голова Європейського Центрального банку завершує підготовку своєї довгоочікуваної доповіді для президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, в якій розглядає, як європейська промисловість може повернути собі переваги на світовій арені.

"З початком війни в безпосередньому сусідстві з ЄС, появою нових типів гібридних загроз, можливою зміною географічних пріоритетів та оборонних потреб США, ЄС доведеться взяти на себе більшу відповідальність за власну оборону і безпеку", — йдеться в проєкті документа.

Читайте також: Один із найбільших виробників зброї застерігає ЄС від «протекціонізму» на тлі війни в Україні

У проєкті згадується кілька викликів, з якими стикається оборонний сектор ЄС, в тому числі недостатні державні витрати — ЄС в цілому витрачає на оборону приблизно третину того, що витрачають США.

Рекомендації включають запровадження "принципу європейської переваги" для стимулювання європейських оборонних рішень над конкурентами; визначення моделі управління в рамках Комісії, Європейської служби зовнішньої діяльності та Європейського оборонного агентства; і, нарешті, створення централізованого "Управління оборонної промисловості" для здійснення закупівель від імені країн ЄС.

Читайте також: Європа зіштовхується з прірвою у витратах НАТО на оборону в 56 мільярдів євро — FT

Драґі обговорить звіт на закритому засіданні високого рівня в Європейському парламенті 4 вересня і планує опублікувати його наступного тижня.

Раніше Урсула фон дер Ляєн зазначила, що ЄС не зробив достатньо для збільшення власного виробництва озброєнь. Президент Єврокомісії повідомила, що на початку цього десятиліття Європа мала хибне уявлення про те, що робить достатньо для забезпечення безпеки.