Новий британський прем’єр-міністр Кір Стармер оголосив склад нового уряду Великої Британії. Ключові для України посади в новому уряді – міністра закордонних справ та міністра оборони – зайняли люди, які вже відомі Україні. Це, відповідно, Девід Леммі та Джон Гілі. У травні, ще перебуваючи у статусі «міністрів тіньового уряду», вони відвідували Київ та пообіцяли зберегти «залізну» прихильність Великої Британії щодо підтримки України у її війні проти Росії.
[pics_lr left="https://zn.ua/img/forall/u/587/6/GRuwbkZW4AA0ivp.jpeg" ltitle="" right="https://zn.ua/img/forall/u/587/6/GRu02u3XYAA6Ydu.jpeg" rtitle="undefined"]
Нагадаємо, Лейбористська партія Стармера здобула переконливу перемогу на виборах у Великій Британії. Вони усунули від влади Консервативну партію, яка була при владі 14 років. Експремʼєр Ріші Сунак визнав поразку та взяв на себе відповідальність за неї.
Президент України Володимир Зеленський привітав Стармера з перемогою. Він зазначив, що очікує на співпрацю з новим премʼєром Великої Британії, а також подякував Сунаку за допомогу Україні.
Засудження російської агресії й підтримка України – золотий стандарт британської політики. Та чи залишиться Україна серед пріоритетів уряду лейбористів, які здобули гучну перемогу на парламентських виборах у Великій Британії? Адже ліваки – ці прибічники «мирного вирішення української кризи» – залишаються не тільки численним, а й добре організованим крилом Лейбористської партії. Про невидимі суперечності всередині Лейбористської партії, що мають велике значення й для України пише Віктор Константинов у статті «Нова Британія: чого очікувати Україні від лейбористського правління?» на ZN.UA.