UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німці втрачають віру в Олафа Шольца через його незначну підтримку України — дослідження

67% опитаних незадоволені тим, як їхня країна підтримує Україну.

Відповідно до звіту, опублікованого на тлі зростаючих сумнівів щодо перспектив перебування правлячої коаліції при владі, лише кожен десятий німецький виборець задоволений тим, як їхній уряд реагує на російське вторгнення в Україну, зазначає Олівер Муді, берлінський кореспондент газети The Times.

Німеччина є найбільшим після США джерелом військової та фінансової допомоги Україні, надавши озброєння на суму понад 18 мільярдів євро. Проте є побоювання, що допомога Україні з боку Німеччини може зменшитися, після чуток, про те, що бюджет допомоги Україні на 2025 рік буде скорочено вдвічі.

"Шольц і його міністр фінансів Крістіан Лінднер вже зменшили підтримку України у спосіб, який є дійсно нерозважливим, коли йдеться про європейську безпеку. Тепер Шольц намагається використати державні вибори як привід, щоб підштовхнути Київ до переговорів і, ймовірно, ще більше скоротити підтримку", — вважає Бенджамін Талліс, директор аналітичного центру "Ініціатива демократичної стратегії".

Читайте також: Зеленський із Шольцом у США говорили тет-а-тет. Навіть без перекладачів

Загалом, дослідження показало, що 11% були задоволені тим, як німецький уряд допомагає Україні у війні з Росією, тоді як 67% були незадоволені. Лише 32% сказали, що хотіли б, щоб ЄС надав Україні "значно сильнішу" підтримку, 41% висловилися проти.

Крім того, 68% сказали, що вони "стурбовані" або "дуже стурбовані" тим, що Німеччина може стати безпосереднім учасником збройного конфлікту в Європі в якийсь момент протягом наступних кількох років. Ці побоювання були найбільш вираженими серед прихильників дедалі популярнішої проросійської партії "Альтернатива для Німеччини". 

Читайте також: Німеччина збирається виділити майже 400 мільйонів євро на військову допомогу Україні — Reuters

Раніше Bloomberg писало, що хоча Німеччина переживає серйозні економічні труднощі, вона залишається більш ніж достатньо багатою, щоб підтримувати фінансування України та збільшувати витрати на оборонне виробництво.