UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина не виконала контракт на постачання Україні 400 протимінних броньовиків

Журналісти вважають, що винна неготовність виробника постачати захищену бронетехніку 

Федеральний уряд Німеччини оголосив про масштабну підтримку Збройних Сил України. Проєкт передбачає виготовлення та постачання 400 важких броньованих спеціалізованих транспортних машин з протимінним захистом. Такі спеціалізовані броньовики надавали ЗСУ і інші країни, наприклад Канада.

У відповіді на запит, журналістам німецького видання BILD, речник Федерального міністерства оборони пояснив, що транспортні засоби, є броньовиками з ефективним захистом від мін. Виготовлення броньовиків покладено на німецьку компанію, що виготовляє цивільну та воєнну спецтехніку – FFG. Водночас контракт що мав би бути вже частково виконаним, повністю зірвано за дедлайнами.

Контракт на 315 мільйонів євро для ЗСУ

Речник міністерства вказав журналістам, що існує контракт між FFG та Україною, який фінансується німецьким урядом і який передбачає поставку броньованих машин у 2024 році.

BILD дізнався, що дійсно існує контракт з компанією «Flensburger Fahrzeugbau GmbH» (FFG) на 400 броньованих авто. Вартість поставок – 315 мільйонів євро.

Однак терміни і обіцяні проміжні строки виконання, зірвано. ”Замість 200 цього року буде поставлено лише 100 “MRAP (FFG)”. Початок здачі спецтранспорту перенесено з січня на травень 2024 року. 100 протимінних німецьких машин, обіцяних Пісторіусом (очільник Міністерства оборони ФРН – авт.) у березні, тепер будуть доставлені лише з червня 2024 року», – пише видання.

Не власне виробництво, а модернізація американського цивільного авто?

На думку авторів публікації ключова проблема полягає в тому, що значна частина деталей авто – це модернізації цивільного авто американської компанії “The Armored Group (TAG)”. Представник німецької компанії дуже узагальнено проінформував про таку кооперацію: «Компоненти автомобіля виготовляються в США та доставляються до Німеччини для остаточного складання транспортних засобів».

Чиновники німецького уряду запевняли, що до проблем з постачанням техніки призводять обмеження на експорт із США. Однак видання, посилаючись на отримані документи, вказують, що насправді причина фактично призупинки проєкту у тому, що виробник не має сертифікатів протимінного захисту транспортних засобів. “Але вони є обов’язковими для того, щоб гарантувати захист українських військових… До середини квітня не було проведено жодних успішних випробувань для отримання необхідних сертифікатів. Обіцяний FFG протимінний захист транспортних засобів ще не має верифікації експертами”, – вказує BILD.

У січні 2023 року Канада запланувала передачу Україні 200 бронемашин Senator. Відповідна бронетехніка теж має посилений бронезахист від мін та стрілецької зброї.