Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що західні лідери не повинні виключати можливість введення сухопутних військ в Україну, через кілька днів після того, як президент Франції Еммануель Макрон викликав жваве обговорення, натякнувши на таку можливість. Слова Макрона викликали негативну реакцію з боку урядів інших країн-союзників, лідери яких поспішили запевнити, що західні війська не будуть розгорнуті в Україні. Але Каллас вважає, що лідери повинні обговорити всі можливості за зачиненими дверима, в тому числі, що ще можна зробити, щоб допомогти Україні, пише Politico.
"Я думаю, що це також сигнали, які ми посилаємо Росії, що ми не виключаємо різних варіантів. Тому що всі країни зрозуміли, що ми повинні зробити все, щоб Україна перемогла, а Росія програла цю війну", — повідомила Кая Каллас.
У той час як більшість інших країн ЄС виключили відправку військ в Україну — зокрема такі держави, як Німеччина, Великобританія і США — міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив у середу 28 лютого, що він вдячний за дебати, які ініціював Макрон, додавши, що жоден варіант не може бути відкинутий. Росія гнівно відреагувала на висловлювання Макрона, попередивши, що розгортання західних військ в Україні неминуче призведе до конфлікту між Росією і НАТО.
Каллас також вважає, що погляди Трампа дають європейським країнам ще більше підстав збільшити свої витрати на оборону, те, що, на її думку, вони повинні були зробити вже давно. Щодо війни в Україні, Каллас сказала, що критика фінансової та військової підтримки Києва з боку Німеччини є несправедливою.
Нагадаємо, що в Естонії хочуть позбавити права голосу громадян Росії та Білорусії. Це ініціатива прем'єр-міністра Каї Каллас. Вона сподівається тимчасово позбавити права голосу громадян цих країн на місцевих виборах 2025 року.