UA / RU
Підтримати ZN.ua

Науседа: Західні союзники відстають від потреб українських військових

"Нам зараз особливо потрібно швидко реалізовувати прийняті рішення, що, на жаль, робиться надто повільно".

Президент Литви Гітанас Науседа під час дискусійної панелі "Горизонти України" у межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі закликав прискорити надання підтримки Україні, адже нинішні обсяги відстають від потреб українських Сил оборони. Про це повідомляє Укрінформ.

"Нам зараз особливо потрібно швидко реалізовувати прийняті рішення, що, на жаль, робиться надто повільно. Ми відстаємо від потреб українських військових", – зазначив Науседа.

Литовський лідер висловив сподівання, що Європейська рада 1 лютого прийме позитивне рішення про надання Україні 50 млрд євро макрофінансової допомоги.

За його словами, важливими для Києва є два політичні рішення про майбутнє країни. У цьому контексті він назвав початок процесу щодо вступу України до ЄС.

"Проте ми також потребуємо успіху на шляху інтеграції України до НАТО", – сказав глава держави

Читайте також: Сенатор Кунс: Важливо, щоб Сполучені Штати виконували свої зобов’язання перед Україною

Президент сподівається, що наступний саміт НАТО у Вашингтоні буде кроком уперед у справі євроатлантичної інтеграції Києва.

Науседа зауважив, що його країна дуже добре розуміє загрози з боку Росії, оскільки має з цією країною спільний кордон у сотні кілометрів. Він наголосив, що Вільнюс ніколи не мав ілюзій щодо справжніх намірів Кремля, ані в 2015, ані в 2022 році.

"Моя країна добре розуміє, що апетити російського режиму безмежні. І якщо вони досягнуть успіху в Україні, то ми будемо другою чи третьою ціллю. Але вони кидають виклик усьому демократичному світу, а не конкретним країнам. Вони кидають виклик нашій системі, демократичній системі, яка базується на демократичних принципах і цінностях", – сказав він.

Литовський президент висловив сподівання, що заморожені на Заході державні активи Росії, зокрема Центробанку РФ, буде врешті призначено для відбудови України. Водночас, за його словами, треба буде розробити механізми щодо передачі Україні заморожених активів російських олігархів, наближених до Кремля. За його словами, Захід діє надто повільно у підготовці юридичних механізмів, що дозволять передати Україні ці кошти.

Читайте також: Позбавити Росію доступу до критичних ресурсів й надати Україні технології – Салліван у Давосі описав стратегію США

"Я вважаю, що в багатьох сферах наша підтримка України потребує прискорення, адже це прискорення дуже важливе для досягнення кращого результату", – додав він.

Раніше міністр закордонних справ Нідерландів Ганке Гердіна Йоганнетт Брюїнс Слот у межах панельної дискусії на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у Давосі закликала союзників не забувати про підтримку України на тлі збільшення воєнних конфліктів у світі.