UA / RU
Підтримати ZN.ua

Марк Рютте закликав ЄС виділити Україні фінансову допомогу у розмірі 50 мільярдів євро

Наразі життєво необхідна військова допомога для Києва зупинилася як у Вашингтоні, так і в Брюсселі.

Лідери ЄС повинні підтримати Україну значним додатковим фінансуванням, щоб уникнути подвійного блокування підтримки Києва по обидва боки Атлантики. На цьому наголосив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, пише POLITICO.

«З огляду на проблеми у Сполучених Штатах, де подальша фінансова допомога заблокована, дуже важливо, щоб у нас не було подвійного блокування коштів для України», — сказав Рютте в Школі Hertie у Берліні.

Конгрес США зайшов у глухий кут щодо нового фінансування для України, тоді як ЄС досі не дійшов угоди щодо  додаткових  50 мільярдів євро фінансування для України та щодо майбутнього позабюджетного  Європейського фонду миру (EPF),  з якого компенсуються поставки зброї Україні. Заклик передбачає надання EPF п’яти мільярдів євро на один рік, а не 20 мільярдів євро на чотири роки, як було запропоновано на початку цього року.

У четвер та п’ятницю лідери ЄС зустрінуться в Брюсселі, щоб узгодити пропозицію щодо фінансування .

Але враховуючи, що Німеччина переживає бюджетну кризу, а Угорщина погрожує накласти вето, результат переговорів цього тижня досі залишається незрозумілим.

«Нам потрібно домовитися про фінансову частину, тому що це має вирішальне значення для України в її здатності рухатися вперед як держави, а також для військових зусиль», — сказав Рютте.

Однак під час широких переговорів за закритими дверима в неділю посли ЄС не змогли дійти згоди щодо деталей військової допомоги, а також щодо членства в ЄС і санкцій, отож виникають сумніви, чи зможуть лідери досягти прориву цього тижня.

«Ми не досягнемо угоди», — сказав дипломат ЄС на умовах анонімності.

Читайте також: У Євросоюзі заявили, що не мають "плану Б" щодо початку переговорів про вступ України до ЄС та продовження фінансування Києва

Міністр Європи та закордонних справ Франції Катрін Колонна перед перед початком засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ у Брюсселі заявила, що глави МЗС країн Європи намагатимуться домовитися з Угорщиною змінити її позицію стосовно України.