UA / RU
Підтримати ZN.ua

Литва заперечує реекспорт українського зерна до Польщі через їхню країну – «доказів немає»

Польські фермери сьогодні планують перекрити кордон із Литвою.

Міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас заявив, що до Литви імпортується більше польського зерна, ніж литовського до Польщі, і назвав безпідставними заяви фермерів сусідньої країни, які запланували заблокувати кордон між державами, пише литовське видання LRT.

«Блокування міжнародного коридору, який є особливо важливим для трьох балтійських держав, природно, приверне багато уваги, і це один із способів привернути цю увагу», — сказав  Навіцкас.

Він додав, що блокування кордону з Литвою є інструментом для польських фермерів.

«Коли ми намагаємося знайти перелік проблем, які ми могли б вирішити у співпраці, ми досі не маємо цього списку», – додав він.

Читайте також: Польські фермери кажуть, що не дійшли згоди з урядом

За словами Навікоса, польські фермери не надали Литві скарг чи доказів того, що частина українського зерна, яке привозять до Литви, перетворюється на литовське і повертається з Литви до Польщі.

«До нас таких скарг не надходило, таких фактів ми не фіксували. Спілкуючись із митницею, а сьогодні була нарада, у них є дуже чіткі алгоритми, як побачити, в яких випадках може бути те чи інше протиправне діяння. Подібних дій також не зафіксовано», – зазначив литовський міністр.

Очікується, що у п'ятницю міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас на дистанційній зустрічі з польським колегою Чеславом Секерскісом обговорить ситуацію на кордонах держав і вимоги польських фермерів.

Читайте також: Блокада на польському кордоні триватиме щонайменше до квітня – Балін

Нагадаємо, польські фермери планують з 1 березня приблизно на тиждень перекрити дорогу на колишньому прикордонному переході Кальварія-Будзіськ на кордоні Литви та Польщі. Вони стверджують, що частина українського зерна повертається до Польщі з Литви.

З початку лютого польські фермери знову блокують кордон між Україною та Польщею. Президент України Володимир Зеленський заявив, що блокування польсько-українського кордону є політичним. Він підкреслив, якщо врегулювати ситуацію не вдасться перемовинами – Україна застосовує заходи впливу для захисту підприємців.

При цьому лише за минулий тиждень польські учасники протестів чотири рази пошкодили залізничні вагони із українською продукцією та висипали її на  землю.

Також на великому протесті 20 лютого був банер із закликом до Путіна «розібратись із Україною».

Про те, чому протест польських автоперевізників є нераціональним, спираючись на цифри пояснювала Юлія Самаєва у статті "Блокада кордону. Що варто пояснити полякам, аби її припинити".

Своє бачення причин нинішньої кризи у відносинах Києва і Варшави виклав також політолог-міжнародник Олександр Шевченко в статті «Польсько-українська катастрофа. Що далі?».