UA / RU
Підтримати ZN.ua

Латвія заборонила імпорт сільгосппродуктів з Росії та Білорусі

Не хочуть давати заробляти Росії гроші на війну в Україні.

У четвер, 22 лютого, Сейм в остаточному читанні вніс поправки до Закону «Про розвиток села і сільського господарства», заборонивши імпорт сільськогосподарських продуктів з Росії та Білорусі.

Закон забороняє ввезення або імпорт сільськогосподарської та кормової продукції до Латвії з Росії та Білорусі, зокрема і у випадку, коли продукція цих країн ввозиться до Латвії з третіх країн.

Йдеться про продукти сільського господарства, тваринництва та рибальства, а також продукцію першого ступеня переробки, безпосередньо пов'язаної з такими продуктами.

Закон набуде чинності після того, як його підпише президент.

Заборона діятиме щонайменше до 1 липня 2025 року, а надалі за необхідності її може бути продовжено.

Автори змін до законодавства пояснили, що Латвія як країна, що межує з Росією, рухається до якнайшвидшого розриву економічних зв'язків із країною-агресоркою, щоб захистити свою безпеку. Ініціатива Латвії є додатковим елементом загальної політики санкцій Європейського Союзу.

«Латвія має зробити все можливе для збереження миру та міжнародної безпеки. Латвія підтримуватиме Україну до її перемоги над Росією», — йдеться у пояснювальній записці.

Зміни спрямовані на те, щоб не дати державним бюджетам країн-агресорів і підприємствам цих країн отримати додаткові прибутки від експорту своєї продукції до Латвії, тим самим сприяючи можливості продовження війни в Україні.

Читайте також: Економіка Росії у 2023 році продемонструє зростання замість очікуваного падіння - The New York Times

Минулого року Латвія імпортувала з Росії 423 732 тонни зернових продуктів, що на 59,9% більше, ніж 2022 року, коли було імпортовано 265 056 тонн, повідомила Служба держдоходів.

Водночас 2023 року вартість імпортованих із Росії до Латвії круп сягнула 89,008 млн євро, що на 11,7% більше, ніж 2022 року.

У січні Латвія пропонувала країнам Євросоюзу обговорити заборону імпорту російських агропродуктів до країн ЄС, а також можливість замінити його українськими аграрними товарами.