UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет ПАРЄ рекомендував прийняти Косово до Ради Європи

Остаточне рішення про членство ухвалює Комітет міністрів Ради Європи.

Комітет з політичних питань та демократії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) рекомендував запросити Косово до Ради Європи. Про це повідомили у прес-службі ПАРЄ.

У ході зустрічі 27 березня в Парижі в комітеті заслухали доповідь Дори Бакояніс про взяті владою Косово зобов'язання і дійшли висновку, що «членство призведе до зміцнення стандартів прав людини шляхом забезпечення доступу до Європейського суду з прав людини для всіх, хто перебуває під юрисдикцією Косово».

Остаточну заявку Косова на членство у Раді Європи розглянуть на весняній пленарній сесії 18 квітня, де будуть представники 46 держав-членів Ради Європи.

Читайте також: Сербія може вийти з Ради Європи, якщо до організації приймуть Косово

"Членство в Раді Європи «надасть Косово імпульсу для подальшого досягнення прогресу в зміцненні прав людини, демократії та верховенства закону та вирішенні невирішених проблем і проблем, що викликають стурбованість», зазначив комітет, маючи на увазі такі проблеми, як розрив між нормативними стандартами та їх ефективне впровадження, необхідність покращення захисту прав меншин та створення клімату, що сприятиме довірі, примиренню та інклюзивності", - йдеться у повідомленні.

Комітет відзначив як «великий прорив» виконання рішення Конституційного суду у справі монастиря Високі Дечани, додавши, що створення Асоціації муніципалітетів із сербською більшістю має стати «зобов'язанням після приєднання» Косово, яке допоможе забезпечити захист прав косовських сербів і що експропріації мають проводитися «в суворому дотриманні закону» та у повній відповідності до плану Ахтісаарі.

Наголошуючи на погіршенні ситуації з безпекою в північних муніципалітетах Косова, комітет зазначив, що «ризик відкритого насильства в Косові надто реальний», і заявив, що безпека залежить від «захисту прав сербської громади».

Визнаючи «безпрецедентні обставини» заяви, враховуючи, що низка держав-членів Ради Європи не визнають Косово як державу, комітет закликав до «дипломатії, діалогу та компромісу» і запропонував Комітету міністрів забезпечити, щоб членство Косова було «без шкоди для позицій окремих держав- членів щодо державності Косова».

Комітет також рекомендував Асамблеї відкрити процедуру спостереження за Косово, щоб забезпечити його зобов'язання з моменту його приєднання.

Раніше повідомлялося про те, що Сербія розгляне можливість виходу з Ради Європи, якщо до організації приймуть Косово.