UA / RU
Підтримати ZN.ua

Командир Нацгвардії Латвії: Швидкі наступальні маневри Росії у війні проти України малоймовірні

"РФ намагається використати теперішню слабкість України у своїх інтересах".

Командувач Земессардзе (Національної гвардії Латвії), бригадний генерал Каспарс Пуданс заявив, що хоч Росія і прагне скористатися тимчасовою слабкістю України, однак швидкі маневри на полі бою малоймовірні. Про це повідомляє Delfi.

"РФ намагається використати теперішню слабкість України у своїх інтересах, проте швидкі наступальні маневри та удари малоймовірні, тому що Москва не має таких величезних ресурсів", – зазначив Пуданс.

Військовий наголосив, що агресор, можливо, бачить можливість повернути собі ініціативу як на тактичному, так і на стратегічному рівнях, оцінюючи, як довго Україна як держава зможе протриматися і як довго триватиме підтримка союзників. РФ чудово розуміє, що здатність України чинити опір залежить від підтримки Заходу зброєю.

За його словами, на захоплення Авдіївки військам РФ знадобилося кілька років. На думку генерала, Росія намагатиметься рухатися вперед невеликими кроками і, можливо, захопити якусь територію, але для неї головне - не програти та не відступити.

Командувач латвійської Нацгвардії вважає, що Україна зараз здатна вести лише оборонні дії, зокрема через проблеми із утомою та оновленням особового складу. Для просування української армії вперед потрібні три компоненти: ширша мобілізація, більша підтримка з боку західних країн та нові тактичні оперативні рішення.

"Нове командування має шукати нові ідеї, тобто тактичні оперативні рішення, як не програти війну і, бажано, перемогти в ній. Єдиний спосіб виграти цю війну - це фізично знищити сили противника, якщо не на всій, то на більшій частині території. Враховуючи ресурси України, малоймовірно, що вона здобуде остаточну перемогу цього року", – підкреслив він.

На його думку, українці можуть спробувати повернути собі стратегічну перевагу не на лінії фронту, а в тилу, на російській території, та завдати шкоди на окупованих територіях. Українці зацікавлені скоріше не в ударах по символічних об'єктах, а в завданні РФ оперативних втрат, і це один з козирів, який можна використати.

Читайте також: Рінкевичс про допомогу Києву з боку ЄС: "Ми підводимо Україну, ми підводимо самих себе"

Нагадаємо, з 15 лютого в Латвії, яка завжди ретельно ставилась до антиросійських санкцій, почали конфісковувати автомобілі з російськими номерами. Власники автомобілів, що зареєстровані в Росії, до 14 лютого мали або зареєструвати свій транспортний засіб у Латвії, або вивезти його за межі країни. Відповідні зміни внесені в латвійське законодавство, що набуло чинності. Планується, що конфісковані автомобілі будуть передані Україні для підтримки у боротьбі з країною-агресором. В анотації до “Закону про дорожній рух” Мін'юст Латвії зазначив, що з урахуванням повномасштабного нападу Росії на Україну, присутність зареєстрованих у Росії транспортних засобів на території Латвії неприпустима.