Німецькі компанії KMW та Rheinmetall, що судилися за інтелектуальні права на танк Leopard 2, вирішили владнати спір поза судом. Як повідомляє Reuters, другого травня мали відбутися слухання по справі в Окружному суді Мюнхена, але вони були скасовані – через досягнуту між двома компаніями угоду. Подробиць угоди у суді не повідомили.
У компанії Rheinmetall заявили, що обидві сторони прагнули врегулювати суперечку якомога швидше, а тому судовий процес було припинено за згодою сторін.
«У заявах, які були предметом скарги, ні пан Паппергер, ні Rheinmetall AG не хотіли і не хочуть припускати, що Rheinmetall AG має ексклюзивні права на основний бойовий танк Leopard 2A4», – йдеться в заяві Rheinmetall.
Нагадаємо, що Армін Паппергер, який протягом десяти років очолював дюссельдорфську Rheinmetall, заявив у березні швейцарській газеті Neue Zürcher Zeitung, що компанія контролює права на деякі зі старих моделей Leopard 2 і має на складі близько 1000 таких машин.
KMW оскаржила це твердження як «неправдиве, та таке, що вводить в оману та порушує їхні права», і попросила суд заборонити Rheinmetall робити подібні заяви. Відомо, що дюссельдорфська компанія Rheinmetall виготовляє гармату для Leopard 2, а мюнхенська KMW виготовляє для нього шасі.
Через путінську агресію оборонна промисловість Німеччини почала зростати, отримуючи нові замовлення. За даними Bloomberg, з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, ринкова капіталізація Rheinmetall зросла майже втричі, а компанія у 2022 році отримала рекордний прибуток у 26,6 млрд євро.
Компанія Rheinmetall у березні заявляла, що розглядає можливість побудови в Україні заводу для виробництва до 400 танків типу Panther щорічно. Вкладення оцінювались у 200 млн євро. Також український уряд розглядає можливість спільного з Rheinmetall виробництва компонентів систем ППО малого радіусу дії Skynex.