UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хвороба чи смерть Лукашенка не призведуть до кардинальних змін в Білорусі – оглядач

Самопроголошений президент підчистив опозицію, а чинна номенклатура ймовірних наступників цілком влаштовує Кремль.

Хвороба чи навіть смерть самопроголошеного лідера Білорусі Аляксандра Лукашенка не спровокує кризу в країні та зміни влади, оскільки все вище керівництво держави є лояльним і до президента Росії Владіміра Путіна, пише у своєму матеріалі «Чого злякався Лукашенко» Володимир Кравченко.

Він зазначає, що можлива смерть Лукашенка зовсім не означає, що в країні автоматично настануть зміни, оскільки, крім противників режиму існують і такі фактори як номенклатура та Кремль, які зацікавлені у стабільності режиму і всіма можливими засобами намагатимуться не допустити протестів.

Паралельно режим у Мінську останніми місяцями посилив репресії, намагаючись задушити паростки будь-якого невдоволення.

Читайте також: "Українці ніколи не пробачать Лукашенка": ексфутболіст "Динамо" жорстко висловився про Білорусь

«Прагнучи повністю контролювати країну, демонструючи лояльність Кремлю, режим не тільки пресує своїх політичних опонентів, правозахисників, а й переслідує тих білорусів, котрі словом і ділом підтримують Україну. Одночасно Лукашенко очищає країну від білоруської ідентичності, русифікуючи суспільство», - зазначає оглядач.

Зокрема сценарію, коли кончина Лукашенка може спровокувати кризу в країні, боїться як сім’я Лукашенка, оскільки на кону буде не тільки гаманець, а й життя, так і білоруська номенклатура, для якої це означає персональні ризики.

«Побоюється російське керівництво, адже турбулентність у Білорусі загрожує Кремлю новими проблемами», - вказує Кравченко.

Хоча білоруський лідер періодично демонструє непослух РФ, однак за час його правління політична й економічна залежність Білорусі від Росії лише зросла. А в разі відходу Лукашенка від влади у Путіна виникнуть нові проблеми ще й в Білорусі.

Читайте також: Росія та Білорусь підписали договір про розміщення російської ядерної зброї

Сам білоруський правитель досі не вказав, кого хотів би бачити наступником, але основна вимога — незаперечна лояльність до самого Лукашенка та погодження його кандидатури у Москві.

«В Кремля достатньо ресурсів, аби не допустити до влади в Мінську того, хто видасться їм небезпечним. Утім, у нинішній білоруській номенклатурі немає людей, котрі не влаштовували б росіян», - підкреслює Кравченко.

Він зауважує, що будь-який високопосадовець Білорусі вибираючи між лояльністю до Лукашенка і Путіна,  безперечно, вибере лояльність до кремлівського господаря.

«Майбутнє режиму і Білорусі залежить не тільки від Росії, а й від того, як розвиватиметься ситуація на фронті російсько-української війни. Оскільки режим Лукашенка залежить від підтримки Кремля, з погіршенням ситуація в Росії це зразу ж позначиться й на Білорусі. А чим сильнішою виявиться поразка Російської Федерації, тим ширше відчиниться вікно можливостей і для нашої північної сусідки», - зазначає Володимир Кравченко.