UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кембридж заборонив білим студентам подавати заявки на курс Школи мистецтв

Можливість має бути доступна кожному на основі заслуг та потреб, а не етнічного походження, – вважають критики інциденту в одному з найпрестижніших університетів світу.

Кембриджський університет заборонив білим студентам із робітничого класу відвідувати один зі своїх курсів аспірантури, повідомляє The Telegraph.

Читайте також: Історичний музей у Нью-Йорку прибрав пам'ятник Теодору Рузвельту через ознаки расизму - відео

Університетська школа мистецтв і гуманітарних наук внутрішньо просувала «новий захоплюючий проєкт із розширення участі», який «надасть можливість студентам із недостатньо представлених груп випробувати післядипломні дослідження в Кембриджі».

Викладачам сказали: «Програму оголосять для студентів другого або третього курсу бакалаврату з чорношкірих, британських чорношкірих, пакистанських, бангладешських або британсько-пакистанських, британських бангладешських студентів, які планують продовжити навчання у 2024 році».

Одне джерело описало вимогу бути небілим, пояснену в електронному листі, з яким ознайомився The Telegraph, як «соціальну інженерію на основі раси».

Читайте також: Вчені за допомогою генної інженерії змогли вилікувати спадкову сліпоту

Після того, як видання зв’язалося з університетом, Кембридж підтвердив, що змінив свою позицію після електронного листа від 6 лютого, через висловлене в ньому занепокоєння. Курс тепер «відкритий для ширшої групи, визначеної соціально-економічними факторами, зокрема для представників білого робітничого класу», повідомили в університеті.

Початковий план виключення білих студентів робітничого класу викликав занепокоєння щодо "пріоритетів щодо різноманітності" в Кембриджі, пише видання.

Професор Девід Абулафія, провідний історик одного з коледжів престижного ВНЗ сказав: «Добре, що програму переробили таким чином, щоб критерієм став недолік, а не раса. Здається, расовий критерій припускає, що небілі студенти автоматично потрапляють у невигідне становище. Хіба це (цей інцидент також - ред.) – трохи не расистський?»

Читайте також: Розстріляв 10 людей в прямому ефірі: деталі інциденту в США за участі 17-річний сподвижника білого супремасизму

Доктор Джеймс Орр, викладач богослов’я з Кембриджа, сказав: «Основною метою будь-якого університету має бути захоплення студентів післядипломними дослідженнями та академічною кар’єрою, тому основна ідея цього курсу чудова. Але така можливість, безсумнівно, повинна бути доступна кожному на основі заслуг і потреб, а не етнічного походження. Студенти з етнічних меншин не потребують допомоги з боку університету, щоб перейти до аспірантури. Якщо це правда, що рішення таки скасували, адміністрацію варто похвалити за те, що вона вчинила правильно».

«Соціальна інженерія на основі раси»

Одне джерело, на яке посилається видання, не зазиваючи його, стверджувало, що початковий план представляв собою «соціальну інженерію на основі раси», а інше джерело описало опис темношкірих британців у внутрішній записці як «расовий стереотип».

Читайте також: Роботи зі штучним інтелектом схильні приймати сексистські та расистські рішення – вчені

Три з решти п’яти шкіл Кембриджа проводять аналогічне стажування, яке відкрите для всіх студентів з неблагополучних категорій. Школа мистецтв і гуманітарних наук надає дипломи з англійської мови, класики, філософії тощо.

У Кембриджському університеті заявили, що рішення дозволити білим студентам із робітничого класу подавати заявку на програму «було прийнято, щоб привести її у відповідність з іншими подібними схемами», і заявки не будуть оголошуватися протягом кількох тижнів.

У 2021 році дані показали, що на всіх курсах післядипломної освіти в Кембриджі більшість заявок надійшло від білих студентів – 38,9 відсотка, від китайських студентів – 23,1 відсотка та індійських студентів – 8,8 відсотка.

Читайте також: У Кембриджі вкрали рукописи Дарвіна - пропажу виявили, через 20 років

Однак рівень успішності пропозицій на підтвердження (там, де пропозиція була виконана) був найвищим для мулатів з країн Карибського басейну (75 відсотків), за ними йшло 61,7 відсотка для індійців та британських індійців, а білі студенти посіли третє місце з 61,4 відсотками.