UA / RU
Підтримати ZN.ua

Католицька Литва викликала дипломата Папи Римського після заяв про «спадщину Російської імперії»

Апостольського нунція викликали до МЗС для «розмови»

Член ЄС Литва, більшість населення якою є католиками, викликала до МЗС головного дипломата Ватикану після того, як Папа Римський закликав російську молодь пам'ятати, що вони є спадкоємцями «великої Російської імперії».

Міністерство закордонних справ Литви запросило Апостольського нунція для «розмови» після повернення архієпископа з відпустки, повідомив 30 серпня речник міністерства, передає Reuters.

Читайте також: Будьте сіячами насіння примирення: Папа Римський звернувся до молодих росіян

Нагадаємо, що свою заяву Папа Римський Франциск зробив 25 серпня під час телемосту з російською католицькою молоддю. Він сказав: «Ви спадкоємці великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Пєтра I, Єкатєріни II, тієї імперії – великої, освіченої, великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини, ви спадкоємці великої Матінки Росії, йдіть вперед із цим».

У МЗС України заявили, що жалкують про те, що великодержавні ідеї РФ свідомо або несвідомо звучать з вуст Понтифіка. Його слова назвали «імперіалістичною пропагандою». 

Читайте також: Папа Римський стає скромнішим

29 серпня Ватикан заявив, що Папа Франциск не мав наміру прославляти російський імперіалізм у своїй промові, в якій він звеличував російських імператорів Пєтра I і Єкатєріну II, які розширяли кордони Російської імперії, захоплюючи нові землі. Території Литви та Польщі були приєднані до Російської імперії у 18 столітті Єкатєріной II. 

«Папа мав намір заохотити молодь зберігати і розвивати те позитивне, що є у великій російській культурній і духовній спадщині, і аж ніяк не звеличувати імперіалістичну логіку і правителів, які згадуються для позначення певних історичних періодів», – заявили у Ватикані.

Читайте також: «Війна, якій, здається, не буде кінця» – Папа Римський зробив заяву після приїзду посланця з Москви

Нагадаємо, що Українська греко-католицька церква також відреагувала на висловлювання Папи Франциска. «Ми сподіваємося, що ці слова Святійшого Отця були сказані спонтанно, без жодних спроб історичних оцінок, а тим паче підтримки імперіалістичних амбіцій Росії», – йдеться у заяві предстоятеля УГКЦ Блаженнішого митрополита Святослава.