UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лише військова міць надасть повагу Європі — Туск

Польський прем'єр-міністр вважає, що ще кілька років тому ніхто не міг подумати, що Польща і Німеччина будуть тісно співпрацювати захищаючи Україну від Росії.

Європейський Союз сприйматимуть серйозно лише тоді, коли він стане серйозною військовою силою, заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск своєму німецькому колезі Олафу Шольцу в понеділок увечері 12 лютого. Туск не згадав безпосередньо Дональда Трампа, але побоювання з приводу надійності 75-річної угоди Європи зі США в галузі безпеки були помітні, пише Politico.

"Історія виявилася надзвичайно жорстокою і дивовижною. Ще кілька років тому ніхто не міг подумати, що Польща і Німеччина будуть тісно співпрацювати, зокрема у військовому плані, захищаючи Україну від Росії", — сказав Туск.

Раніше у Парижі перед зустріччю з президентом Франції Еммануелем Макроном Туск процитував відомий із французької літератури девіз "Усі за одного, один за всіх!" Олаф Шольц також дотримався цього девізу на спільній із Туском прес-конференції в Берліні, заявивши, що "обіцянка НАТО захищати застосовується беззастережно — всі за одного, один за всіх".

Три лідери намагаються відродити так званий Веймарський трикутник Польщі, Німеччини та Франції, який було створено 1991 року, але який опинився в глибокому заморожуванні під час попереднього правління польської націоналістичної партії "Право і справедливість". Цей уряд, який перебував при владі з 2015 року, мав глибоку історичну неприязнь до Німеччини й розлютив Францію, зірвавши великий контракт на поставку вертольотів.

У понеділок міністри закордонних справ трьох країн зустрілися за межами Парижу, щоб окреслити напрямок спільної політики. Однак існують розбіжності щодо того, як ця мета буде досягнута.

"Не можна допустити, щоб Путін виграв цю війну. Ми повинні виконати свої зобов'язання перед Україною", — заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Видання Politico також зазначає, що три столиці не збігаються в поглядах на цілу низку оборонних питань, в тому числі на спільні військові проєкти, допомогу Україні й можливі запозичення для інвестицій в оборону.

Читайте також: Туск: Україна могла би отримувати щороку до 15 мільярдів євро від заморожених активів РФ

Раніше стало відомо, що прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає, що республіканці зраджують демократичним свободам. Оскільки вони 7 лютого провалили голосування за законопроєкт у Сенаті, який включає військову допомогу Україні.