UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європейський регулятор опублікував інформацію про ринкові ризики професійних пенсійних фондів

Серед найбільших ризиків - нещодавній сплеск інфляції та сповільнення економічного зростання в світі.

Європейське управління страхування та професійного пенсійного забезпечення (EIOPA) опублікувало друге видання інформаційної панелі ризиків професійного пенсійного забезпечення, повідомляє сайт EIOPA. Воно показує вразливість установ професійного пенсійного забезпечення (IORP), а сама панель включає такий набір індикаторів:

Читайте також: Європейський союз привітав Вірменію з ратифікацією Римського статуту

На пенсійних фондах, які вважаються найнадійнішими установами для інвестицій і , відображаються ринкові ризики і ризики повернення активів, що залишаються на високому рівні через волатильність і вразливість ринку нерухомості. Річні показники, такі як прибутковість портфеля (на основі 2022 року), ще не означають, що за підсумками 2023 року будуть високі виплати.

На другій панелі макроекономічні показники демонструють зниження прогнозованої інфляції, проте економічне зростання залишається відносно слабким. Усі інші категорії ризиків наразі оцінюються на середньому рівні, причому протягом наступних 12 місяців очікується підвищення рівня ризиків цифровізації та кіберризиків.

Інформаційна панель ризиків IORP, заснована на регулятивній звітності щодо індивідуального професійного пенсійного забезпечення, узагальнює основні ризики та вразливі місця в секторі IORP Європейської економічної зони (ЄЕЗ) для пенсійних схем із визначеними внесками (DC) і визначеними виплатами (DB).

Раніше ми писали про те, що попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та соціальні виплати. В Україні існує декілька видів пенсій. Одна з них – пенсія у зв’язку з втратою годувальника.