Європейський парламент і уряди європейських країн досягли угоди щодо реформування бюджетних відносин. Спрямовувати гроші бюджету навіть за значного внутрішнього національного дефіциту, відтепер можна за більш гнучкими правилами. Одним зі стимулів для ухвалення рішення є війна в Україні, – повідомляє аналітичне видання Еuractiv.
“У зв’язку з війною, що вирує в Європі, ЄС робить крок до «зеленого» переходу, тому держави на чолі з Францією виступали за надання більшого простору для фінансування цих ключових напрямків, включаючи, наприклад, постачання зброї в Україну”, – зазначає видання.
Голова Єврокомісії: амбітна реформа розвиватиме країни, консолідуючи фінанси
“Я вітаю політичну угоду щодо нашої амбітної реформи керування економікою ЄС. Нові правила дозволять країнам ЄС інвестувати у свої сильні сторони, водночас консолідуючи державні фінанси”, – прокоментувала рішення Європарламенту президент Єврокомісїі Урсула фон дер Ляєн.
Як буде працювати нова система бюджетування Євросоюзу
Текст нової бюджетної угоди передбачає більш м’які фіскальні обмеження для країн, більш адаптовані до конкретної ситуації. “Індивідуальний підхід означає, що кожна країна має власну траєкторію коригування, щоб забезпечити стійкість свого боргу, надаючи більше часу для реформ та інвестицій, і дозволяючи менш болісно повернутися до традиційної фіскальної політики”, – пише видання.
Моніторинг нового бюджетування буде зосереджений на напрямках витрат, а не лише на показнику бюджетного дефіциту, оскільки дефіцит може значно коливатись від зовнішніх факторів і не вказує на реальне економічне становище країни..
Україна може незабаром стати членом Європейського Союзу, вважає президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Відповідну заяву вона оголосила під час виступу в Страсбурзі в межах пленарного засідання Європейського парламенту.