UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європа «захлинається» від лавини російських фейків ‒ FT

Російські фейки розглядаються як загроза для безпеки ЄС.

Посадовці у європейських столицях попереджають, що для протидії російським дезінформаційним кампаніям, спрямованим на послаблення підтримки України і втручання в загальноєвропейські вибори в червні, необхідно підвищити пильність і запроважити жорсткіші покарання для онлайн-платформ.

Оскільки проросійські націоналістичні партії отримують високі результати у Франції, Німеччині та інших країнах, Кремль зацікавлений у посиленні своїх меседжів, зокрема, підкреслюючи, що через два роки після повномасштабного вторгнення Москви бажання Заходу надавати допомогу Києву начебто зменшується, пише The Financial Times.

Читайте також: Фермери облили фекаліями посольство України в Парижі: росіяни вигадали новий фейк

Віцепрезидентка Європейської комісії Віра Юрова, яка працює з дезінформацією, попередила, що на червневі вибори в Європейський парламенту обрушиться «лавина дезінформації», включаючи фейкові відео, покликані підірвати довіру людей до голосування.

Вона сказала, що необхідні «особливі зусилля», аби захистити голосування в ЄС від збільшення використання нових технологій і потенційних «прихованих маніпуляцій та іноземного втручання, особливо з боку Кремля».

Очікується, що наступного тижня Європейська комісія запровадить жорсткіші правила щодо дезінформації в Інтернеті, які можуть накласти штрафи на TikTok, X та інші соціальні медіа-платформи, якщо вони не зможуть боротися з діпфейками та іншими неправдивими новинами.

Читайте також: Росіяни поширюють фейк, що «празький стрілок» був українцем – ЦПД

Дипломатична служба ЄС заявила, що у 2023 році вона виявила 750 дезінформаційних кампаній. У звіті зазначають, що іноземний вплив класифікуються як «загроза безпеці», особливо під час цьогорічних виборів.

У лютому у Франції виявили мережу з 193 вебсайтів під назвою Portal Kombat, яка створена компанією з кримською реєстрацією для поширення проросійських новин французькою, англійською, іспанською та німецькою мовами. Це була «спляча система», яка могла бути «швидко активована для насичення інформаційного простору» під час виборів.

Читайте також: У Франції вважають, що паніка через клопів — російська дезінформація

Політики попереджають, що навіть правдива інформація може бути використана як зброя. Підслухану розмову високопоставлених німецьких офіцерів, які обговорювали відправку далекобійних ракет Taurus в Україну, з радістю оприлюднили російські державні ЗМІ, чим показали, наскільки агресивним може бути Кремль.

У січні Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що виявило одну з найбільших дезінформаційних мереж, розгорнутих Росією: 50 000 ботів, активних в соцмережі Х, які ставили під сумнів підтримку Берліном Києва. За словами представників МЗС, ця кампанія із розповсюдження фейків була значно досконалішою, ніж попередні.

«Постійний потік брехні має на меті насадити думку, що вся інформація є недостовірною і не заслуговує на довіру. Змусити нас підозріло ставитися до всього. Фейки послаблюють соціальну структуру, отруюють демократію, тому що тільки правда робить демократію можливою», ‒ говорив у січні глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель.

Читайте також: На кордоні між Україною та ЄС з'явився протитанковий рів: новий фейк російської пропаганди

Нагадаємо, російські пропагандисти поширюють фейк про те, що під час ракетного удару по Одесі 15 березня солдати армії РФ вбили офіцерів Пентагону та Міноборони Німеччини.