UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європа передумала відправляти своїх миротворців в Україну — Reuters

Натомість ЄС розглядає інші гарантії безпеки.

Зусилля Європи зі створення механізмів безпеки для України зміщуються від відправки військ до інших альтернатив, оскільки вони стикаються з політичними і логістичними обмеженнями, а також з перспективою протидії Росії й Сполучених Штатів їхнім планам, заявили офіційні особи.

Франція, яка тісно співпрацює з Великою Британією над розробкою варіантів, у четвер, 27 березня, прийматиме 30 лідерів і делегацій з близько 30 країн світу, які стали частиною "коаліції охочих", щоб спробувати втілити в життя деякі ідеї, інформує Reuters.

Але хоча Лондон і Париж уже кілька тижнів працюють над планом відправки тисяч солдатів в Україну, щоб допомогти забезпечити майбутнє припинення вогню, дипломати кажуть, що зростає розуміння того, що відправлення таких сил — не найімовірніший результат.

Читайте також: Мелоні розповіла, чи буде Італія відправляти миротворців в Україну

"Вони роблять крок назад від наземних військ і намагаються переглянути свої дії в бік чогось більш розумного", — сказав один європейський дипломат.

Водночас інший дипломат додав, що "коли Україна була в кращому становищі, ідея введення військ була привабливою".

Україна вже давно заявляла, що будь-яка мирна угода вимагатиме твердих гарантій безпеки з боку Заходу, щоб запобігти повторенню атак з боку Росії, яка розпочала повномасштабне вторгнення у 2022 році. 

Читайте також: Чотири умови для введення миротворців: чи з'являться в Україні "блакитні каски" - La Reppublika

Президент Дональд Трамп спочатку схвально відгукнувся про пропозиції Великої Британії та Франції щодо введення військ і сказав, що, на його думку, Росія погодиться на них. Але останнім часом американські офіційні особи висловлюються більш скептично.

Деякі європейські союзники обурені перспективою відправки військ без твердих американських гарантій і міжнародного мандату. Вони стурбовані витратами, нестачею живої сили й техніки і, зрештою, перспективою опинитися у стані війни з Росією.

Бен Ходжес, колишній командувач сухопутними військами США в Європі, вважає, що необхідно визначити чітку мету для будь-яких сил, перш ніж намагатися планувати їхні можливості.

Читайте також: Ініціатива Стармера щодо розгортання миротворців в Україні ризикує провалитися — The Telegraph

"Я не можу переоцінити, наскільки це важливо, тому що тільки якщо ви правильно визначите місію, ви зможете зрозуміти, що вам потрібно для її виконання", — сказав він.

Про те, які шанси, що в Україні з'явиться європейський миротворчий контингент, і яким має бути його мандат, у статті "Європа заворушилася. Хто і як може відправити миротворців в Україну" писав оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.