UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісія відповіла на рішення Суду ЄС щодо зняття санкцій з російських олігархів

У текстах санкційного законодавства цілком можуть бути прогалини, бо вони ухвалювались нашвидку

Єврокомісія не виключає подання апеляції на рішення Суду ЄС, який вирішив зняти санкції з двох російських олігархів – Пьотра Авена і Міхаіла Фрідмана – засновників російської “Альфа-Груп”, що мала активи і в Україні.

Читайте також: ЄС готує новий пакет санкцій проти Росії: коли його хочуть прийняти і на чому зосередяться

«Ми ретельно аналізуємо рішення та його правові та практичні наслідки. Рада має вирішити, чи буде вона оскаржувати це рішення», – повідомив речник Європейської комісії, якого цитує Financial Times.

Ще один високопоставлений дипломат ЄС прокоментував відповідне рішення як “дуже невдале”.

Оглядачі видання вважають, що Суд ЄС своїм рішенням проти відомих олігархів створив прецедент для схожих судових справ.

Водночас санкції ЄС проти сотень громадян Росії були розроблені швидко, впродовж кількох днів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ймовірно це дійсно може стати причиною певних правових рішень не на користь санкційного режиму. “Деякі офіційні особи Брюсселя приватно визнали, що докази часто збиралися поспішно, включно з посиланнями на висвітлення в пресі”, – пише Financial Times.

Кремль заохочував олігархів оскаржити санкції в суді, сподіваючись створити правовий прецедент, повідомило видання з посиланням на джерела.

Нагадаємо, що раніше стало відомо про рішення Суду ЄС щодо згаданих олігархів. Суд зазначає, що підстави говорити про взаємодію власників з Владіміром Путіним або його оточенням, мають місце. Проте суд вважає необґрунтованим твердження, що вони “підтримували дії чи політику, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, або що вони надали матеріальну чи фінансову підтримку посадовцям, які відповідальні за анексію Криму чи дестабілізацію України, або за те, що вони отримали вигоду від тих, хто приймає рішення,”. Таким чином Суд ЄС вважає, що рішення європейських інституцій у цьому питанні не є обгрунтованими.