UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС затвердив 13-й пакет санкцій проти Росії: деталі нових обмежень

Під санкції потрапили, зокрема, 106 фізичних та 88 юридичних осіб.

Рада ЄС затвердила 13-й пакет санкцій проти Росії, йдеться у заяві на сайті інституції. Новий раунд обмежень запроваджується на тлі другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну. 

Читайте також: ЄС скасує санкції проти двох росіян з технологічних компаній та «нічного вовка» зі Словаччини

“Сьогодні ми продовжуємо посилювати обмежувальні заходи проти російського військового та оборонного секторів, націлюючись на подальші суб'єкти в третіх країнах, які постачають обладнання, а також на тих, хто відповідальний за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей. Ми залишаємося єдиними у нашій рішучості зламати російську військову машину і допомогти Україні перемогти в її законній боротьбі для самозахисту й відновити свою незалежність, територіальну цілісність і суверенітет”, - заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

Читайте також: Вікторія Нуланд анонсує "сотні, сотні і сотні" санкцій проти Росії

Індивідуальні обмеження

ЄС запроваджує обмежувальні заходи проти ще 106 фізичних та 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Нові санкційні списки, узгоджені у п'ятницю, 23 лютого, спрямовані насамперед на військовий та оборонний сектори, а також пов'язаних із ними осіб, включаючи тих, хто причетний до постачання зброї з КНДР до Росії, представників судової влади, місцевих політиків та осіб, відповідальних за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей.

Активи підсанкційних осіб будуть заморожені в ЄС, а громадянам і компаніям країн Союзу заборонено надавати їм кошти. На фізичних осіб додатково поширюється заборона на в'їзд на територію ЄС або рух через неї транзитом.

Загалом, у санкційних списках Союзу наразі перебуває понад дві тисячі фізичних та юридичних осіб.

Читайте також: Британія запровадила санкції проти голландського нафтотрейдера через зв'язки з РФ 

Імпортно-експортний контроль та обмеження

Рада ЄС додала 27 нових суб'єктів до списку тих, хто безпосередньо підтримує військово-промисловий комплекс Росії в її агресивній війні проти України. На них поширюватимуться жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки. Деякі з цих підприємств розташовані в третіх країнах (Індії, Шрі-Ланці, Китаї, Сербії, Казахстані, Таїланді та Туреччині) і були залучені до обходу торговельних обмежень, інші є російськими підприємствами, що займаються розробкою, виробництвом і постачанням електронних компонентів для військово-промислового комплексу РФ.

Крім того, сьогоднішнє рішення Ради ЄС передбачає розширення списку заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню сектору оборони і безпеки Росії. До списку потрапили компоненти для розробки і виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

ЄС також запровадив додаткові обмеження на експорт товарів, які, зокрема, сприяють посиленню російського промислового потенціалу, таких як електричні трансформатори.

Залізо та сталь

Сьогоднішнє рішення Ради ЄС додає Велику Британію до переліку країн-партнерів, які застосовують комплекс обмежувальних заходів щодо імпорту заліза та сталі з Росії, а також заходи контролю імпорту, які по суті є еквівалентними заходам Євросоюзу.

Читайте також: США запровадять нові санкції проти Ірану за підтримку війни РФ проти України

Раніше повідомлялося, що США також готують новий раунд санкцій проти РФ до другої річниці повномасштабного вторгнення в Україну. Очікується, що Штати запровадять обмеження проти понад 500 фізичних осіб та підприємств.