Європейський парламент підготував новації у санкційній політиці щодо порушення правил дорожнього руху. Об'єднана Європа вперше має намір ухвалити безпрецедентне рішення про централізацію обмежень для водіїв на всій території ЄС.
За проєктом, який проходить фінальні стадії обговорень та реалізується у вигляді зміни до європейського законодавства, водії можуть позбавлятись права керування транспортом у всіх країні євроспільноти, якщо вони порушили ПДР в одній з них. на сьогодні позбавлення правил чи обмежувальні санкції в одній країні не діють за межами національних кордонів. тобто водії з франції, який порушив правила і в якого забрали права, може вільно кермувати в Німеччині.
За що у водіїв забиратимуть права на всій території ЄС
Євродепутати пропонують додати до переліку серйозних порушень правил дорожнього руху водіння керування автомобілем у нетверезому стані чи кермування, що призвело до ДТП з летальними випадками.
Ще одна вимога нових правил – централізоване позбавлення водійських прав, якщо їх власник перевищив обмеження швидкості на 50 км/год.
Як буде працювати загальноєвропейська санкція за порушення ПДР
Європейська бюрократична система водночас є повільною й у випадку пошуку водія-порушника. Після встановлення факту порушення правил, за 10 робочих днів країни ЄС мають повідомити одна одну про відповідне порушення і внесення даних до загальних обмінних баз.
Лише не пізніше 15 днів, всі відповідні служби ЄС мають остаточно вирішити чи застосовувати загальноєвропейську санкцію до порушника ПДР. крім того, ще 7 днів планується надавати для повідомлення про відповідне рішення водію.
Ці правила стосуються будь-якого громадянина країн ЄС чи осіб, які перебувають на території країн Євросоюзу та керують транспортним засобом. Тому в цих нових правилах виключення для українських водіїв не буде, тобто проти них будуть застосовуватись такі самі загальноєвропейські обмежувальні практики.
Раніше в Україні уряд вніс зміни до правил дорожнього руху з метою наближення українських ПДР до стандартів Євросоюзу. Зокрема потрібно обов'язково вмикати під час руху на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Також заборонено перевезення дітей, зріст яких менше ніж 150 см, у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу і на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім ряду випадків.