UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄК готує рішення щодо українського зерна

Через втрати від імпорту українського зерна європейським фермерам дадуть субсидії.

Єврокомісія готує рішення, щоб допомогти аграріям, які постраждали від втрат через імпорт українського зерна на ринок ЄС. При цьому ЄС не має наміру блокувати торгівлю з Україною. Про це повідомив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський на конференції «Європа Карпат».

Войцеховський повідомив, що вирішив активувати так званий антикризовий резерв із фондів ЄС.

"У випадку з Польщею йдеться про суму близько 30 млн євро, яку можна збільшити вдвічі за рахунок національної допомоги. Це вже значна допомога, питання лише в тому, як раціонально використати цю суму, і це рішення уряду. Необхідно виявити постраждалих фермерів та обрати форму допомоги", - пояснив Войцеховський, повідомляє polskieradio24.pl.

Комісар ЄС додав, що згода Єврокомісії на кризову допомогу фермерам із коштів окремих країн без складних формальностей залишається чинною.

Він нагадав, що торік відповідно до закону польський уряд запровадив субсидії на добрива. Інші країни виділили для цього невеликі суми - за даними уповноваженого - трохи більше 930 мільйонів євро.

Читайте також: Гетманцев стверджує, що в України крадуть зерно в промислових масштабах за допомогою "зернового коридора"

За словами Януша Войцеховського, Євросоюз також має розробити довгострокову допомогу Україні в експорті зерна за межі ринку ЄС через залізничні лінії та морські порти на Балтійському морі.

До російського вторгнення 2021 року Україна зафіксувала рекордний урожай зерна — понад 100 млн. тонн. Одними з основних експортних продуктів українського сільського господарства є кукурудза, пшениця та ріпак.

Нагадаємо, ZN.UA проаналізувало дані експорту української пшениці та кукурудзи з липня по листопад 2022 року, і виявило кричущий факт – незважаючи на світове зростання цін на пшеницю та продовольчі ризики для низки країн, половина українського зерна експортується з неймовірним дисконтом у 40%. Детальніше читайте у статті Юлії Самаєвої "Як вийшло, що у нас найдешевша пшениця у світі"