UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна змінює нейтралітет Швейцарії: у країні — найбільші за третину століття військові навчання

Розуміння населення щодо такого роду навчань значно змінилися. Це, звичайно, безпосередньо пов’язано з війною на європейському континенті.

Під час одних із найбільших військових навчань Швейцарії за останні три десятиліття солдати репетирували відсіч умовному ворогу, кидали гранати та стріляли з бойової зброї, демонструючи можливості самооборони, які визначають їхній «військовий нейтралітет», пише Reuters.

Навчання, у яких брали участь 4000 військовослужбовців і які проводилися в чотирьох кантонах упродовж дев’яти днів, відбулися на тлі того, що роль країни в європейській обороні привернула увагу на тлі закликів допомогти Україні в боротьбі з російським вторгненням.

Минулого четверга на стрільбищі Les Pradieres група піхотинців, більшість з яких є цивільними особами, які проходять звичайну військову службу, повільно піднялися на пагорб, використовуючи димову шашку, щоб приховати свої рухи, перш ніж стріляти по мішенях.

Читайте також: У Швейцарії запровадили санкції проти ПВК "Вагнер" та РІА "Фан"

Навчання LUX 23, заплановані з 2021 року, не були організовані у відповідь на вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року, але швейцарські військові заявили, що це робить навчання ще більш актуальними.

«Бажання наших партнерів і розуміння населення щодо такого роду навчань значно змінилися, – сказав Матіас Тушер, командир швейцарської територіальної дивізії 1. стріляли бойовими боєприпасами Це, звичайно, безпосередньо пов’язано [з війною в Україні]».

Читайте також: "Треба бути готовими приймати незручні, але правильні рішення" – Шольц розкритикував військовий нейтралітет Швейцарії стосовно України

Громадський і міжнародний тиск посилився, щоб Швейцарія скасувала заборону на експорт зброї до зон бойових дій, але деякі політичні фракції побоюються, що це означатиме кінець її зовнішньополітичної традиції нейтралітету.

«Ми розуміємо, що люди змішують потребу підтримати атаковану країну з необхідністю зберегти місце для агресора, коли він визначиться, щоб прийти до розмови та знайти рішення», – сказав Мауро Поджа, державний радник, відповідальний за Женевський Департамент безпеки, населення та охорони здоров'я кантону.

Читайте також: У Женеві розпочалися секретні переговори щодо України

«Немає нічого гіршого, ніж зачиняти двері... Швейцарія має бути тими вихідними дверима, які завжди поруч. Ці двері потрібно захищати».