UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як російські тролі втручаються у передвиборчі кампанії в Європі — CNN

ЄС активізує боротьбу з російською дезінформацією перед виборами.

ЄС та кілька його країн-членів створили слідчі органи для протидії дезінформації напередодні голосування в ЄС — і вони зосереджені на кампаніях, що походять з Росії. Звинувачення в російській дезінформації перед виборами не є чимось новим — вони й раніше були характерними для передвиборчих кампаній у США, Великій Британії та ЄС, хоча Росія завжди заперечувала проведення таких кампаній. Але тактика стає все більш витонченою і переходить з онлайн-платформ до парламентів та публічного дискурсу, повідомляє CNN.

Морган Райт, головний радник з безпеки американської компанії SentinelOne, що спеціалізується на кібербезпеці каже, що штучний інтелект і діпфейки швидко стають інструментами, тих, хто прагне поширювати неправдиві наративи.

Читайте також: FT: Росія готує диверсії по всій Європі, попереджають спецслужби

SentinelOne спільно з незалежною дослідницькою групою EU DisinfoLab працює над розкриттям російської мережі впливу, що діє в Європі з 2022 року й отримала назву Doppelgänger. Ця мережа використовує сайти-клони відомих європейських ЗМІ, включно з такими великими виданнями, як Guardian і Bild, як засоби поширення недостовірного і неправдивого контенту. Основна увага приділяється фальшивим історіям з метою вплинути на ставлення до таких тем, як війни в Україні та в Газі.

В одній із таких фальшивих статей, опублікованій на сайті, що імітує Bild, розповідалося, як підліток-велосипедист поранився та стік кров'ю, оскільки вуличні ліхтарі були вимкнені з метою економії електроенергії. У фальшивій статті стверджувалося, що німецький уряд вимкнув світло через енергетичну кризу, викликану санкціями проти Росії у зв'язку з війною в Україні. Цю історію спростували численні німецькі ЗМІ, але вона продовжувала поширюватися у Facebook.

Читайте також: У Німеччині заарештували двох шпигунів РФ: готували диверсії для зриву допомоги Україні 

"Росія діє дуже опортуністично. Вона шукає суперечки й розбрат, а також будь-які поточні проблеми, які можна використати у своїх інтересах. Мета — змусити [людей] воювати один з одним", — зазначив Морган Райт.

Крім того, кампанії, які починаються в Інтернеті, просочуються в парламенти Європи, де політики-популісти поширюють одні й ті самі неправдиві відомості. Росія також має інтерес у підриві кліматичних меседжів ЄС. Прагнучи зміцнити свої відносини на Глобальному Півдні, особливо в Африці та Азії, де вона конкурує із Заходом за бізнес і вплив, вона намагається зобразити кліматичну політику Європи як таку, що експлуатує бідніші країни й перешкоджає їхній індустріалізації.

Читайте також: Європа перебуває у стані підвищеної готовності на тлі загрози російських диверсій — The Guardian

Раніше газета Financial Times повідомляла, що європейські слідчі все частіше вбачають російські сліди у нещодавніх актах саботажу на стратегічній інфраструктурі й намагаються реагувати на них. Але це складно, тому що докази ймовірних атак часто не є переконливими.