UA / RU
Підтримати ZN.ua

Італійський уряд хотів підвищити зарплати міністрам, проте передумав: ідея викликала обурення в суспільстві

Підвищення зарплат урядовцям суспільство сприйняло негативно.

Уряд прем’єр-міністра Італії Джорджії Мелоні скасував власну пропозицію про значне підвищення зарплати міністрам, пише Politico. Цьому передували три дні обурення в суспільстві. 

Закон, запропонований на тлі поточних обговорень бюджету на 2025 рік, передбачає підвищення зарплат міністрів, які не є одночасно депутатами, приблизно на сім тисяч євро на місяць. Метою ініціативи було вирівняти їхню оплату з міністрами, які отримують окрему зарплату як депутати. 

Підвищення стосувалося восьми міністрів, зокрема міністра внутрішніх справ Маттео П'янтедосі та міністра культури Алессандро Джулі. 

Втім, пропоноване на тлі загального скорочення бюджету збільшення платні викликало негайне засудження з боку опозиційних законодавців, які нагадали уряду про мізерні видатки, передбачені в бюджеті на охорону здоров’я та пенсії, а також спричинило вкрай негативну реакцію суспільства.

Читайте також: Кабмін майже вдвічі збільшив оклади податківцям

Дізнатися, хто саме став ініціатором підвищення зарплат так і не вдалося.  Зрештою міністр оборони Гвідо Крозетто, який також мав би фінансово виграти від підвищення, попросив чиновників, які брали участь у бурхливих нічних дискусіях напередодні парламентських дебатів щодо бюджету, відкликати пропозицію, щоб «уникнути непотрібних суперечок».

Згодом було запропоновано компромісну поправку, яка дозволяла б лише відшкодовувати міністрам витрати на проїзд.

Італійські міністри, які одночасно є парламентарями, отримують щомісяця близько п'яти тисяч євро, а також 3,5 тисячі євро на витрати на проживання та 3,69 тисячі євро на оплату праці персоналу. Такий самий рівень виплат, згідно з пропозицією, мали б отримувати і не обрані до парламенту міністри.

Для порівняння, очікуване підвищення пенсій в Італії становитиме близько 1,80 євро на місяць. 

Раніге у скандал щодо підвищення власної зарплати втрапив президент Аргентини Хав'єр Мілей. Він навіть змушений був звільнити свого міністра праці, який нібито був відповідальний за помилку.