Італія має достатній запас міцності і організацію інфраструктури, яка може працювати без російського скрапленого газу. В разі потреби Італія не буде проти запровадження нового санкційного СПГ-пакету ЄС. Це повідомлення з'явилося на тлі повідомлень, що країни півдня Європи намагаються зберегти постачання СПГ для своїх економік.
Про нову позиції Італії повідомляє Politico з посиланням на повідомлення міністра енергетики Італії Джільберто Пікетто Фратін.
Наразі Італія може взагалі не використовувати СПГ російського походження. «Ми диверсифіковані; у нас є різні джерела, і у нас є регазифікаційні термінали, тому у нас є достатньо постачання, щоб не хвилюватись з цього питання», – повідомив міністр.
Чому позиція Італія настільки важлива?
Італія була однією з країн, яка найбільше залежала від російського газу на час широкомасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, пише видання. Саме тому Італія намагалась автономізувати свої поставки від єдиного потужного постачальника. Італійці чи не першими почали реальну перебудову технологічних ліній та логістики постачання енергоносіїв. Внаслідок такого підходу, Італія сьогодні має достатній рівень поставок з Алжиру та збільшила імпортування СПГ.
Наразі постачання скрапленого газу з Росії склали на сьогодні не більше 5% від наявного обсягу, хоча нещодавно залежність від російських енергоносіїв складала 43%.
В ЄС запроваджено 13 санкційних пакетів проти Росії. Проте у 14 пакеті передбачено обмеження газової індустрії, чого не хочуть всі європейські держави. Позиція Італії як раніше дуже залежної від постачання з Росії, була вагомим аргументом проти запровадження загаданого пакету санкцій.
У листопаді 2023 року США вперше почали активно використовувати контрзаходи щодо розвитку чи функціонування ринку скрапленого газу, який постачається з Росії.