UA / RU
Підтримати ZN.ua

Грузія виконала три з 12 рекомендацій Єврокомісії, необхідних для початку переговорів про вступ до ЄС — ЗМІ

Грузинська влада обіцяла виконати всі 12 до кінця червня.

Грузинська влада виконала три з 12 рекомендацій, які були надані Єврокомісією та мають бути виконані для того, щоб розпочати переговори про вступ до Євросоюзу. При тому, що голова правлячої партії «Грузинська мрія» Іраклій Кобахідзе заявляв, що наприкінці червня будуть виконані всі рекомендації. За попередніми даними «Радіо Свобода», усний звіт Єврокомісії про виконання трьох з 12 рекомендацій буде заслуханий у Брюсселі 21 червня. 

Оцінка спочатку буде представлена ​​послам країн-членів ЄС у Брюсселі, а потім її обговорять міністри з європейських справ країн ЄС на неформальному засіданні Ради ЄС у Стокгольмі.

Читайте також: Шольц закликав грузинського прем’єра докласти зусиль для зближення з Євросоюзом

Згідно зі звітом Єврокомісії, з 12 рекомендацій Грузії:

Повністю виконаними вважаються рекомендації щодо обрання незалежного громадського захисника, гендерна рівність, врахування рішень Європейського суду з прав людини.

«Частковий прогрес» мають наступні рекомендації: деолігархізація, політична поляризація, незалежність установ, інклюзивна та ефективна судова реформа, боротьба з корупцією, боротьба з організованою злочинністю, захист прав людини, забезпечення участі громадських організацій у процесі ухвалення рішень.

Немає жодного прогресу в рекомендації дотримання плюралізму ЗМІ.

Читайте також: Керівництво Грузії стверджує, що не допомагає Росії обходити санкції

За словами голови правлячої партії «Грузинська мрія» Іраклія Кобахідзе, Грузія хотіла отримати статус кандидата ще в червні 2022 року і зараз сподівається на грудень 2023 року, називаючи це «справедливим рішенням». У травні мер Тбілісі та генеральний секретар партії «Грузинська мрія» Каха Каладзе прокоментував демарш країн ЄС у зв'язку з поновленням авіасполучення між Росією та Грузією та заявив, що питання доцільності авіасполучення з Росією стоятиме на порядку денному після того, як Грузія стане членом Євросоюзу.

Раніше речник парламенту Грузії Шалва Папуашвілі заявив, що зближення його країни з Росією відбувається в рамках «стратегічної політики терпіння». 

Нагадаємо, за попередніми даними, Єврокомісія вважає, що Україна виконала дві з семи рекомендацій для початку переговорів про членство в Євросоюзі.