UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гібридні атаки Росії проти Європи потребують відсічі, тому час висловлювання стурбованостей, минає – Еuractiv

Атаки викликані бажанням перевірити межу, за якою буде відповідь

Гібридні атаки Росії на країни Євросоюзу можуть мати негативні наслідки. Час, коли треба дати відсіч цим численним спробам провокувати західний світ на відповідь, може настати у будь-який момент, пише Euractiv, з посиланням на експертну позицію не названих дипломатів Євросоюзу.

«Поки що ми не дуже тривожно ставилися до цих інцидентів, виявляючи лише глибоку стурбованість, засуджуючи їх і рухаючись далі. Проте в якийсь момент нам потрібно відреагувати. Якщо ми не продемонструємо певної рішучості боротися з цим, агресія буде просуватися далі й далі», – вказав співрозмовник зі статусом дипломата ЄС, виданню.

Розмови про необхідність створити захисні бар'єри та активізувати силову відповідь, в Євросоюзі викликані численними інцидентами з РФ, які почастішали саме зараз, зокрема щодо спроб створювати перешкоди для цивільної авіації або внаслідок публікації проєкту змін морських кордонів у Балтійському морі.

Стіна безпілотників і не тільки: Європа шукає способи захисту

Реакцією на проникнення на територію європейських країн чи спроби гібридно впливати на життя на цій території викликала новий проєкт – країни Балтії, Польщі, Фінляндії та Норвегії погодилися створити «стіну безпілотників» для захисту своїх зовнішніх кордонів за допомогою безпілотних літальних апаратів (БПЛА) .Ці безпілотники не мають зброї, проте можуть протидіяти ворожим проявам.

Зокрема БПЛА будуть використовуватися для моніторингу прикордонних районів, а також як активний елемент боротьби з ворожими безпілотниками, спробами організувати провокації та контрабанду.

“Це буде тестом для подальших майбутніх заходів, які вимагатимуть навчань і регулярних тренувань залучених оборонних і прикордонних сил. Східноєвропейські офіційні особи сподіваються, що це питання обговорюватиметься на кількох важливих зустрічах НАТО протягом наступних двох місяців, включно з самітом у Вашингтоні в липні, на якому, ймовірно, буде розглянуто питання протиповітряної оборони Європи”, – повідомляє видання.

Нещодавно, прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо повідомив, що Росія атакує ЄС на багатьох фронтах, від глушіння GPS сигналів до створення міграційної кризи. На думку очільника уряду Фінляндії, необхідно визнати, що Росія змінила свою поведінку і є агресивна, використовує всі види гібридних інструментів проти західного світу і Європи, зокрема.