UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генерал Бундесверу поскаржився на складність переходу до воєнної економіки

Німеччина стикається з труднощами у відновленні оборонного виробництва.

Демократичні держави, які не зазнають прямої військової агресії, стикаються зі значними труднощами у перебудові економіки для потреб війни.

Цю думку висловив генерал-майор Крістіан Фройдінг, який очолює штаб планування Міністерства оборони Німеччини та є головним координатором військової допомоги для України, пише "Укрінформ".

Читайте також: РФ виробляє за три місяці стільки боєприпасів та зброї, скільки всі країни ЄС за рік — Пісторіус

За його словами, ліберальна демократія, яка не бере безпосередньої участі у війні, має обмежені можливості для швидкого переходу до воєнної економіки.

"Зараз ми працюємо над збільшенням виробничих потужностей і активно співпрацюємо з промисловістю, щоб визначити, що необхідно для зміцнення обороноздатності", ‒ зазначив генерал.

Він також наголосив, що німецька оборонна галузь протягом десятиліть скорочувала свої виробничі лінії через мирний час.

"Змінити це досить непросто. Проте ми вже досягли прогресу, зокрема у виробництві систем протиповітряної оборони IRIS-T і ракет до них. Крім того, збільшений випуск артилерійських боєприпасів, хоча цього поки недостатньо", ‒ визнав він.

Читайте також: Німеччина анонсувала додаткові системи ППО IRIS-T для України

Фройдінг підкреслив, що для посилення оборонних спроможностей Німеччина повинна бути готовою захищати не лише себе, а й своїх союзників по НАТО. Ця тема, на його думку, вже стала предметом активних дискусій у країні та, ймовірно, буде ключовою під час наступної виборчої кампанії.

На думку генерала, новий уряд Німеччини, якщо його сформують після виборів, неодмінно включить питання збільшення оборонного бюджету до порядку денного коаліційних домовленостей. Він підкреслив, що оборонна політика та витрати на безпеку мають бути пріоритетом у сучасних умовах.

Читайте також: Німеччина вже готується до можливого нападу РФ на НАТО – ЗМІ

Перехід економіки на воєнні рейки ‒ необхідність і запорука обороноздатності України. Але якою має бути ця воєнна економіка?

Своїм баченням ділилися Богдан Данилишин і Тетяна Богдан у статті "Перехід до воєнної економіки. Чотири головні кроки, які має зробити Україна".