UA / RU
Підтримати ZN.ua

Французи вийшли на протести через пенсійну реформу Макрона

Макрон хоче підвищити пенсійний вік до 64 років.

У різних куточках Франції знову відбуваються масштабні демонстрації проти непопулярної пенсійної реформи. За даними поліції, сьогодні демонстрації проходять у понад 200 місцях, і передбачається, що в них візьмуть участь до мільйона людей.

Лише у Парижі очікується рух 80-100 тис. протестувальників. За даними новинного каналу BFMTV, у деяких місцях спалахнули зіткнення між поліцією та деякими протестувальниками.

Цього тижня президент Еммануель Макрон двічі відхиляв вимоги профспілок обговорити план підвищення мінімального пенсійного віку з 62 до 64 років. Сенат Франції (верхня палата парламенту), який зараз розглядає положення законопроекту про пенсійну реформу, схвалив поправку, що передбачає збільшення віку виходу на пенсію до 64 років до 2030 року. Сенатори також підтримали можливість дострокового виходу на пенсію у 63 роки для тих, хто розпочав трудову діяльність у 20 років та має трудовий стаж не менше 43 років.

Читайте також: Пенсія в Україні: хто зможе отримати доплату у 20%

Профспілки сподіваються, що вони все ще можуть змусити Макрона відступити, доки парламент обговорює законопроект, а Національні збори та Сенат готуються до остаточного голосування вже цього місяця, передає AFP.

Опитування громадської думки, опубліковане телекомпанією BFMTV у суботу, показало, що 63 відсотки французів схвалюють протести проти реформи, а 54 відсотки також підтримують страйки та блокування в деяких секторах.

Однак близько 78 відсотків сказали, що вони вірять, що Макрон зрештою доб'ється ухвалення реформи.

Коли Макрон запропонував переглянути пенсійну систему Франції у 2019 році, профспілки розпочали найтриваліший транспортний страйк в історії Франції, внаслідок якого більша частина країни зупинилася. Але більш ніж через 45 днів транспортники повернулися до роботи, не маючи можливості дозволити собі тривалої відсутності зарплати. Макрон, чия партія на той час контролювала Національну асамблею, здавалося, здобув перемогу у своїй війні на виснаження з французькими профспілками. Але потім вибухнула пандемія Ковід-19, і Макрон припинив свої плани щодо перегляду пенсійного законодавства.