Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн разом із президентом Франції Еммануелем Макроном відвідають Китай у перший тиждень квітня. Про це заявив речник Єврокомісії, повідомляє DW.
Макрон також підтвердив, що фон дер Ляєн супроводжуватиме його під час візиту в Пекін. Президент Франції, зокрема, збирається зустрітися з лідером Китаю Сі Цзіньпіном.
Головною метою візиту будуть переговори про війну РФ проти України.
Після саміту лідерів ЄС у Брюсселі президент Франції заявив, що попросив фон дер Ляєн поїхати в Китай, аби представити «єдиний голос». Макрон закликав Китай допомогти переконати РФ припинити війну.
У лютому Пекін опублікував документ із закликом до мирних переговорів. Макрон назвав такі зусилля позитивними, однак заявив, що миру в Україні можна досягти лише після виведення російських військ.
До спільної поїздки Макрона та фон дер Ляєн 31 березня Китай відвідає прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес. Він також обговорить війну РФ проти України.
Крім того, повідомляється, що верховний представник Євросоюзу з зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель також заявив, що незабаром відвідає Китай, хоча дата поїздки ще не визначена.
На його думку, пропозиції Пекіна щодо припинення війни свідчать про те, що Китай не хоче повністю приєднуватися до РФ і ЄС має вітати це, навіть якщо західні лідери не розглядають ініціативу Пекіна як повноцінний мирний план.
Боррель наголосив, що Європа має вітати будь-які спроби Китаю дистанціюватися від війни РФ проти України. Він вважає, що партнерство Китаю з Росією - не безмежне, адже Пекін не створив військового союзу з Москвою і не постачав зброю РФ, попри тісні економічні та дипломатичні зв'язки з Росією.
«Ця безмежна дружба, здається, має певні межі. Китай не перетнув жодної червоної лінії для нас», - сказав Боррель.
Китай намагається позиціонувати себе як «нейтрального посередника» у війні РФ проти України, незважаючи на розвиток відносин з Росією. Пекін запропонував «мирний план», закликаючи до переговорів. Документ Пекіна розкритикували деякі західні лідери. Більше про позицію Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг».
При цьому, нещодавно Сі здійснив візит у Москву та зустрівся з главою Кремля Владіміром Путіним, пообіцявши поглибити зв'язки з РФ.