UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дуда: Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, вона більше не може стверджувати, що захищає безпеку міжнародної системи

"Як постійний член Ради безпеки, Росія мала би підтримувати як статут ООН, так і міжнародне право".

Президент Польщі Анджей Дуда на Саміті майбутнього в Нью-Йорку заявив, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Москва більше не може казати про те що є захисницею міжнародного права. Про це повідомляє Укрінформ.

За його словами, Саміт майбутнього є доброю нагодою, щоб замислитися над ефективністю наявних міжнародних структур у світлі ключових глобальних викликів. Міжнародний лад, який базується на міжнародному праві та солідарності, як це закріплено у статуті ООН, за словами польського президента, перебуває під серйозною загрозою.

"Яскравий приклад - агресія Росії в Україні. Як постійний член Ради безпеки, Росія повинна підтримувати як статут ООН, так і міжнародне право. Проте, здійснивши агресію проти суверенної держави, Росія відмовилася від цього зобов'язання. Вона більше не може стверджувати, що захищає безпеку міжнародної системи та інших держав", – зазначив польський лідер.

Політик також наголосив на необхідності підвищення ефективності системи ООН.

Однак, каже Дуда, необхідно зміцнити міжнародне право, щоб відновити віру в мультилатеризм і зберегти мир і безпеку. Тому, попри численні застереження щодо системи ООН, кращої альтернативи для мультилатеризму немає.

Читайте також: Рада Безпеки ООН застаріла. Її авторитет підірвано – Гутерреш

"Сучасні глобальні виклики є складними та вимагають колективних дій, оскільки їх неможливо вирішити наодинці на національному рівні. Відданість мультилатеризму, враховуючи центральну роль ООН, є наріжним каменем зовнішньої політики Польщі. Ми сповнені рішучості захищати статут ООН та його принципи", – додав він.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявляв, що після закінчення війни в Україні потрібно переосмислювати відносини з Росією та подумати про нову форму організації Європи. Він наголосив, що майбутнє слід уявити в новому світі та реальності, додаючи, що це є "найбільшим викликом сьогодення, оскільки наш сьогоднішній порядок є неповним і несправедливим".