UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бундесбанк розповів про золото Рейхсбанку гітлерівської Німеччини

Центробанк Німеччини замовив комплексне дослідження історії від часів виникнення. Дослідили і контраверсійні сторінки минулого

Центробанк Німеччини замовив спеціальне історичне дослідження про тоталітарне минуле центральної банківської установи країни. Дослідники працювали з 2017 року і тепер оприлюднили результати, в яких висвітлили найдискусійніші сторінки історії банку, включно із часами націонал-соціалістичного панування.

Читайте також: Колишній глава адміністрації Білого дому: Трамп казав мені, що Гітлер "зробив кілька добрих речей"

Історики довели – Рейхсбанк відігравав значну роль у створенні гітлерівського режиму

Історики Магнус Брехткен та Альбрехт Річль, коментуючи результати багаторічного дослідження вказують на те, що Рейхсбанк має важливе значення для функціонування націонал-соціалістичної системи з 1933 по 1945 роки. Частина співробітників Рейхсбанку продовжила працювати вже у новому банку демократичної Німеччини. Проте на думку дослідників вважати ці банківські установи пов'язаними і історично та економічно не можна. “Ні Банк німецьких держав, заснований у 1948 році – Bank deutscher Länder, ні Бундесбанк (Bundesbank), заснований у 1957 році, не є правонаступниками Рейхсбанку”, – зазначають дослідники.

Установа Райхсбанку на думку дослідників принципово не відрізнялось по суті своєї політики від нацистських міністерств, оскільки банк підтримував та вдавався до всіх необхідних кроків для стабілізації і дієвості націонал-соціалістичного уряду. Участь і активну позицію у цих нацистських проєктах відігравав не лише очільник банку, як, наприклад Ялмар Шахт чи Вальтер Функ, але і більша частина банківської еліти. “Вони без сумніву брали участь у політиці завоювання та експлуатації, як і міністерські чиновники, прокурори, лікарі, дипломати, адвокати та всі інші чиновники Третього рейху, говорять дослідники.

Золото Рейха – де воно і чи використовується зараз?

Як підтвердили дослідження істориків, все золото Рейхсбанку було конфісковано союзниками після завершення війни. Після Другої світової війни Федеративна республіка Німеччина взагалі не мала жодного золотого запасу. Золотовалютний резерв почав створюватись лише з 50-их років минулого століття з тих надлишків поточних рахунків федерального банку які з'явилися після того, як запрацювала економіка країни.

Золото досягло рекордних цінових показників. За показниками вартості, золоті зливки досягли максимуму і перейшли рубіж, який був найвищим у грудні 2023 року, повідомляє Bloomberg.

Аналітики вважають, що ключовий фактор такої уваги до створення золотих резервів спричинила хитка позиція центробанків, які почали говорити про скорочення обмежень в монетарній політиці. Таким чином ринок може очікувати сплеск інфляційних процесів, які частково охопили деякі найслабкіші східні економіки.