UA / RU
Підтримати ZN.ua

Боррель: Україна має історичне вікно можливостей для того, щоб міцно пов’язати своє майбутнє з Європейським Союзом

"Сьогодні розширення ЄС є політикою трансформації, яка має зміцнити безпеку, систему права й демократію, підвищуючи у той же час стандарти життя європейців".

Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель з нагоди 20-ї річниці розширення ЄС заявив, що Західні Балкани, Туреччина, Україна, Молдова і Грузія зараз мають "вікно можливостей", щоб у майбутньому пов’язати свій шлях з ЄС. Про це повідомляє Укрінформ.

"Робота з возз’єднання континенту поки не є завершеною. Ми знали це до 2022 року, і ми навіть більше знаємо про це сьогодні, коли відбувається російське повномасштабне вторгнення в Україну. Протягом минулих років мільйони європейців продемонстрували бажання та надію приєднатися до Європейського проєкту. Західні Балкани, Туреччина, Україна, Молдова і Грузія мають історичне вікно можливостей для того, щоб міцно пов’язати своє майбутнє з Європейським Союзом", – наголосив глава європейської дипломатії.

За його словами, європейська родина 20 років тому прийняла десять нових країн-членів, що стало потужним кроком для подальшого об’єднання Європи після десятиліть розділу після Другої Світової війни. Це була найбільша хвиля розширення ЄС, возз’єднання континенту із прагненням свободи для всіх народів, задля миру, стабільності й достатку.

Він також зазначив, що зараз розширення Європейського Союзу, є політикою трансформації, яка має зміцнити безпеку, систему права й демократію, підвищуючи у той же час стандарти життя європейців. ЄС та країни-кандидати вже зараз співпрацюють у сферах безпеки й оборони, що дозволяє краще відповідати на чисельні геополітичні виклики.

Читайте також: Трамп: Я не даватиму Україні гроші, якщо Європа не почне вирівнюватися зі США у витратах

"Майбутні країни-члени потребують зміцнення своїх демократичних інституцій та дотримання прав людини та фундаментальних свобод. ЄС також працює, щоб реформувати себе, щоб підготувати сьогоднішній ЄС до майбутнього. Ми прагнемо не просто розширеного, але більш міцного Європейського Союзу, здатного забезпечити наші спільні цінності та відобразити їх по усьому світу. Країни-кандидати та ЄС мають історичну можливість збудувати більший, глибший та сильніший Євросоюз", – додав Боррель.

Раніше президентка Молдови Майя Санду заявляла, що ЄС має розробити і впровадити у життя сучасну версію “Плану Маршалла” США, часів Другої світової війни. Але цього разу необхідно спрямувати зусилля на відновлення України та Молдови.