UA / RU
Підтримати ZN.ua

Боррель пояснив, від чого залежатимуть відносини Європи та Китаю

За його словами, ЄС не може довіряти Китаю, якщо Пекін не використовуватиме свій вплив для припинення війни.

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європі буде важко довіряти Китаю, якщо Пекін не спробує знайти політичне вирішення кризи в Україні. Про це повідомляє Reuters.

Коментар містився у промові, яку Боррель мав виголосити в аналітичному центрі в Пекіні в п'ятницю, 14 квітня, але йому довелося скасувати свою поїздку до Китаю після того, як він захворів на COVID-19.

За його словами, майбутні відносини Європи з Китаєм залежать від того, чи намагатиметься Пекін використати свій вплив для пошуку політичного вирішення кризи в Україні.

«ЄС буде надзвичайно важко, якщо не неможливо, підтримувати відносини довіри з Китаєм, які я хотів би бачити, якщо Китай не сприятиме пошуку політичного рішення, заснованого на виході Росії з української території», - сказав Боррель.

«Нейтралітет перед обличчям порушення міжнародного права не викликає довіри», - зазначив головний дипломат ЄС, закликавши лідера Китаю Сі Цзіньпіна поговорити з президентом України Володимиром Зеленським. Також Боррель закликав Китай надати більше гуманітарної допомоги українському народу.

Сі Цзіньпін двічі зустрічався з президентом Росії Владіміром Путіним, але не розмовляв із Зеленським відтоді, як Росія вторглася в Україну в лютому 2022 року.

Китай заявив про свою незгоду з нападами на цивільне населення та ядерні об'єкти в позиційному документі щодо України, опублікованому в лютому, але він утримується від відкритої критики Росії за її дії.

Читайте також: Китай не робить різниці між агресором і жертвою — Боррель

Китай намагається позиціонувати себе як «нейтрального посередника» у війні РФ проти України, незважаючи на розвиток відносин з Росією. Пекін запропонував «мирний план», закликаючи до переговорів. Документ Пекіна розкритикували деякі західні лідери. Більше про позицію Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг».