UA / RU
Підтримати ZN.ua

Bloomberg: Через вторгнення Росії в Україну Фінляндія створить найбільший у Євросоюзі резерв запасів

Проєкт отримав 242 мільйони євро фінансування від Європейської комісії.

Після повномасштабного вторгнення Росії на територію України, яке показало "можливі ризики", Фінляндія створює найбільший резерв запасів у ЄС на випадок ядерної катастрофи. Про це повідомляє Bloomberg.

У заяві Міністерства внутрішніх справ Фінляндії зазначили, що проєкт, який отримав 242 млн євро фінансування від Європейської комісії, передбачає створення стратегічного резерву, призначеного для використання країнами Північної та Східної Європи на випадок надзвичайних ситуацій.

"Хімічні, біологічні, радіологічні чи ядерні загрози більш ймовірні через поточну глобальну ситуацію, і це також мотивує Європейську комісію. Це також пов'язано з вторгненням військ РФ в Україну", – розповіла Тар'я Рантала, керівник проєкту у Міністерстві внутрішніх справ Фінляндії.

Читайте також: Британія перебазувала винищувачі Eurofighter Typhoon до Фінляндії

Вона також додала, що запаси, які будуть значною мірою створені протягом 2024 року у Фінляндії, включатимуть захисне та вимірювальне обладнання, детектори радіації, швидкі тести, а також ліки та вакцини, які будуть використовуватися як посадовими особами, так і цивільним населенням, також у разі пандемії.

У матеріалі нагадали, що хоча подібні запаси також створюються у Франції, Польщі та Хорватії, створення сховища у Фінляндії є найбільшим проєктом у межах Механізму цивільного захисту ЄС.

Ідея також полягає в тому, щоб місцеві органи влади розширили свої навички, а ЄС очікує, що Фінляндія надасть "новаторські" знання та досвід, коли вона до кінця 2023 року розроблятиме інструкції щодо управління та розгортання стратегічних резервів блоку.

Читайте також: Експрем'єр Фінляндії Александр Стубб балотуватиметься на пост президента

Раніше міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу, який зберіг свою посаду після короткочасного збройного заколоту найманців групи "Вагнер", заявив про зростаючу загрозу із західного кордону, а саме – з боку Фінляндії, вступ якої до НАТО він назвав "серйозним дестабілізуючим фактором".