Рівень антисемітизму у Європі досяг надзвичайного рівня за останні кілька днів, йдеться в заяві Європейської комісії, яка зазначає, що сьогодні європейські євреї знову живуть у страху.
«Ми спостерігаємо відродження антисемітських інцидентів і риторики в Європейському Союзі та в усьому світі: коктейлі Молотова кинули в синагогу в Німеччині, зірки Давида намалювали на житлових будинках у Франції, осквернене єврейське кладовище в Австрії, напади на єврейські магазини та синагоги в Іспанії, демонстранти скандували гасла ненависті проти євреїв», - йдеться в заві.
Єврокомісія зазначає, що підтримує свої єврейські громади та найрішучіше засуджує ці дії.
«Вони йдуть проти всього, за що стоїть Європа. Проти наших основних цінностей і нашого способу життя. Проти моделі суспільства, яке ми представляємо: суспільства, заснованого на рівності, інклюзивності та повній повазі до прав людини. Єврей, мусульманин, християнин – ніхто не повинен жити в страху перед дискримінацією чи насильством через свою релігію чи свою ідентичність», - значиться в заяві.
Єврокомісія закликає протистояти цьому зростанню антисемітизму, а також зростанню антимусульманської ненависті, яка також зростає у Європі. В заяві зазначається, що законодавство ЄС криміналізує публічне підбурювання до ненависті та насильства та встановлює загальний підхід до боротьби з расистськими та ксенофобськими мовами та злочинами на ґрунті ненависті.
В ЄК зазначили, що у співпраці з державами-членами ми продовжуватиме посилювати заходи безпеки та збільшить фінансування ЄС для захисту релігійних споруд та інших приміщень і працює над тим, щоб забезпечити більшу підтримку.
Також в ЄС планують забезпечити швидку та ефективну реакцію онлайн-платформ на антисемітський або антимусульманський контент в Інтернеті.
«Наш спільний обов’язок як європейців – закликати до ненависті в усіх її формах і протистояти їй», - йдеться в заяві.
Напад ХАМАСу на Ізраїль і реакція на нього віддзеркалюють трансформації, які відбулися у західному суспільно-політичному дискурсі. Тепер головними виразниками ідей антисемітизму є переважно крайні ліві. Цю тенденцію ми спостерігаємо скрізь у країнах Європи та Америки. Зокрема антисемітизм проник у провідні американські університети, які давно перетворилися на потужні центри лівацьких постмодерністських ідеологій. Про трансформацію антисемітизму на Заході читайте в статті Петра Герасименка «Як радикальні ліві Заходу стали антисемітами».