UA / RU
Підтримати ZN.ua

Системи зв'язку збройних сил Німеччини у жалюгідному стані — комісар у справах військових

Німецькі військові досі надсилають документи факсом і не можуть зв'язуватися з союзниками по радіо.

Цифрові й комунікаційні системи німецьких збройних сил перебувають у жахливому стані, попередила у вівторок 12 березня Єва Хьогль, комісар та уповноважена німецького Бундестагу у справах військовослужбовців. Її коментарі з'явилися через тиждень після того, як скандал з російським прослуховуванням поставив у незручне становище військове керівництво і занурив уряд Олафа Шольца в нові політичні потрясіння, пише видання Financial Times.

"Це необхідно терміново змінити й зробити це потрібно швидко. Чому ми там, де ми є? Тому що в минулому було зроблено недостатньо інвестицій. Зараз ми усвідомлюємо всю серйозність цієї проблеми", — заявила Хьогль.

Хьогль також попередила про "гігантський" інвестиційний виклик, який все ще стоїть перед німецькими військовими через два роки після обіцянки Шольца про Zeitenwende — головний переломний момент в німецькій політиці безпеки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Цифрові проблеми, з якими зіштовхуються військові, детально описані в 175-сторінковому звіті, були особливо кричущими: казарми й навчальні центри, в яких немає Wi-Fi, а в деяких з них солдати змушені платити за його використання.

На одному з навчань НАТО минулого року війська використовували незашифровані радіостанції 1980-х років, які не могли зв'язуватися з союзниками. Медична документація досі ведеться виключно на папері, що ставить питання про те, як швидко лікарі, які лікують важкопоранених солдатів на полі бою, можуть розраховувати на неї в умовах справжньої війни.

Минулого року комісар відвідала 90 різних військових баз в Німеччині й за кордоном і отримала заяви та свідчення від трохи менше ніж 4 тисячі військовослужбовців. Поряд з цифровими й комунікаційними проблемами комісар назвала рекрутинг і інфраструктуру двома найбільшими викликами для Бундесверу.

Як вважає Єва Хьогль, гроші були лише частиною проблеми в обох випадках. Часто більш нагальною проблемою була німецька військова бюрократія і "повільність". Наприклад, на модернізацію інфраструктури в рамках 7 тисяч окремих проєктів необхідно витратити щонайменше 50 мільярдів євро, але нинішня військова організація, яка відповідає за це, здатна реалізувати лише 1,3 мільярда євро проєктів на рік. Хьогль також високо оцінила залучення інвестицій, які нарешті почали надходити, і похвалила міністра оборони Бориса Пісторіуса, який, за її словами, добре розуміє проблеми й працює над їх вирішенням.

Читайте також: Було помилкою думати, що Німеччина змінилася — The Telegraph

Нагадаємо, що колишній керівник розвідки Німеччини вважає, що Німеччині слід "прокинутися", не бути такою наївною, та нарешті усвідомити загрозу яку становить Росія. Він переконаний, що ідеологія пацифізму, яка була визначальною для Німеччини після закінчення Другої світової війни, зробила її вразливою.