Україна повинна відмовитися від природного газу як джерела енергії для централізованого теплопостачання, вважає президент Енергетичної асоціації України Василь Котко.
«Ми маємо усвідомити, що в України неприйнятно високий рівень залежності від зовнішніх джерел постачання природного газу, особливо зважаючи на монопольний характер цієї залежності, — говорить він. — З урахуванням цього і для пом'якшення цінового удару вкрай бажано у найкоротші терміни радикально скоротити споживання природного газу».
На думку Котка, частково замінити природний газ могла б атомна електроенергія. Він відзначає, що Україна сьогодні знаходиться у першій десятці країн з розвитку атомної енергетики і має добрі передумови для її подальшого розвитку.
«Зокрема, вже за часів незалежності на Запорізькій, Рівненськой і Хмельницькій АЕС добудовано і введено в експлуатацію три енергоблоки потужністю 1 млн. кВт кожний», — розповідає президент ЕАУ, додаючи, що в країні є і висококваліфіковані фахівці, і значні запаси природного урану, достатні для забезпечення як існуючих, так і нових енергоблоків АЕС на десятиліття вперед.
Крім того, експерт запевняє, що перехід на енергію, що виробляється атомними електростанціями, зменшить забруднення довкілля, зокрема за рахунок скорочення викидів вуглекислого газу, та дасть змогу Україні отримати від цього зиск відповідно до Кіотського протоколу.
«Запровадження запропонованих заходів сприятиме стабілізації тарифів на електроенергію і теплопостачання та зменшить динаміку їх зростання у майбутньому», — резюмує Котко.
Детальніше читайте у статті Василя Котка «Централізоване теплопостачання на електриці як відповідь на газовий виклик» у свіжому номері «ДТ».