Президент Леонід Кучма підписав ухвалений парламентом Закон «Про призупинення приватизації підприємств нафтопереробної промисловості України».
Документ набирає чинності від дня опублікування і поширює свою дію на правовий режим пакетів акцій, які на момент набуття законом сили перебувають у державній власності. Всі інші нормативно-правові акти діють у частині, що не суперечить положенням цього закону, повідомила прес-служба адміністрації Президента в середу.
Як повідомлялося, Верховна Рада 23 грудня 2004 року повторно ухвалила закон про призупинення приватизації нафтопереробних підприємств, посиливши його нормою про заборону передачі держпакетів акцій цих підприємств у заставу.
Як наголосила голова спеціальної парламентської контрольної комісії Валентина Семенюк, цей закон дасть змогу державі зберегти контроль над 43% акцій ЗАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.) і 25% акцій НПК «Галичина» (Дрогобицький НПЗ, Львівська обл.).
Голова Фонду держмайна України Михайло Чечетов запропонував парламенту підтримати пропозицію Президента, який наклав вето на цей закон, уперше прийнятий 5 листопада 2004 року, і скасувати рішення про ухвалення цього закону.
Раніше, 1 грудня 2004 року, Президент наклав вето на Закон «Про особливості приватизації підприємств нафтопереробної промисловості України», ухвалений Верховною Радою 5 листопада.
Відповідно до ухваленого парламентом закону призупиняється приватизація пакетів акцій підприємств нафтопереробної галузі, що перебувають у держвласності, до прийняття Державної програми приватизації України на 2004/2006 роки. Призупинення приватизації таких підприємств здійснюється, зокрема, шляхом внесення державою до статутних фондів господарських товариств усіх форм власності держпакетів акцій підприємств нафтопереробної галузі.