UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОПЕК ЗБЕРІГАЄ СВОЇ КВОТИ

Позачергова 120-та конференція країн–членів ОПЕК особливих несподіванок не принесла. Ретельний ан...

Автор: Оксана Приходько

Позачергова 120-та конференція країн–членів ОПЕК особливих несподіванок не принесла. Ретельний аналіз стану світових ринків на предмет збалансованості попиту та пропозиції нафти ведеться експертами організації постійно, і його результати оголошуються досить регулярно. На даний момент цей аналіз показує, що причин для виникнення гострого дефіциту нафти найближчим часом не очікується, тому було визнано доцільним зберегти квоти, запроваджені для країн—членів ОПЕК у січні, як мінімум до кінця третього кварталу. Проте представники незалежних виробників нафти, друга зустріч яких проходила також у Відні, на підставі тих же даних дійшли протилежних висновків, у результаті чого Росія та Норвегія заявили про свій намір відмовитися від обмеження експорту своєї нафти, на яке вони змушені були піти минулої зими. Тож незабаром на світові ринки потечуть по 150 тисяч додаткових барелей на день російської та норвезької нафти.

Обнадійливою поки що залишається позиція Мексики, ще одного великого незалежного виробника нафти. Міністр енергетики Ернесто Мартенс заявив, що, попри пожвавлення американської економіки, суттєвого зростання попиту на нафту у світі в цілому поки не відбулося, тому обсяг експорту нафти має залишатися без зміни. Отже, Мексика збереже узяте нею зобов’язання зменшити обсяг експорту на 100 тис. бар. на день.

Залишивши без зміни свої квоти, ОПЕК змінила свого керівника. Генеральним секретарем ОПЕК замість Алі Родригеса, призначеного президентом найбільшої в Латинській Америці нафтогазової корпорації Petroleum de Venezuela, одностайно обраний міністр енергетики та промисловості Венесуели Альваро Сільва Кальдерон. Саме він проведе у Відні наступну, призначену на 18 вересня, чергову 121-шу конференцію ОПЕК.

За підсумками торгів на міжнародній нафтовій біржі в Лондоні ціни на нафту марки «брент» зросли, хоча і не дуже значно. Котування серпневих і вересневих ф’ючерсів піднялися на 18 і 19 центів відповідно і досягли однакового рівня в 25,45 дол. за бар. Напередодні зростання цін було більш різким і склало за день майже 2% — на 52 і 48 центів відповідно.

за матеріалами інформаційних агентств